19 C
Olsztyn
czwartek, 19 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Paweł K. z Łodzi będzie miał kłopoty? Prokurator z Olsztyna zapoznaje się z opinią biegłego

Musisz przeczytać

Wracamy do sprawy Pawła K., kontrowersyjnego adwokata z Łodzi, który w zeszłym roku uczestniczył w śmiertelnym wypadku pod Olsztynem, gdzie zginęły dwie kobiety. Mecenas przyznał w nagraniu, które umieścił w mediach społecznościowych, że panie jechały „trumną na kółkach”. Jak się dowiedzieliśmy, biegły sporządził opinię, którą przekazał prokuraturze.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wrześniu zeszłego roku na trasie Jeziorany-Barczewo. Wracający z wesela znajomej Paweł K. zderzył się z samochodem, którym jechały dwie kobiety.

W organizmie prawnika wykryto śladowe ilości kokainy.

Dzień później adwokat zamieścił nagranie, w którym stwierdził, że doszło do „konfrontacji bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły”.

Za te słowa Paweł K. ma postępowanie dyscyplinarne, jednakże jak na razie nic się w tej kwestii nie ruszyło. Zadziałać postanowiło Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort złożył wniosek o zawieszenie w czynnościach zawodowych Pawła K.

„Wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości jest reakcją na bierność organów dyscyplinarnych adwokatury w postępowania wobec adwokata. O wszczęcie takiego postępowania ministerstwo zwróciło się do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi niezwłocznie po ukazaniu się bulwersującego wpisu Pawła K.” – przyznano w komunikacie.

Z kolei do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęła opinia biegłego dotycząca wypadku drogowego, do jakiego doszło na trasie między Jezioranami a Barczewem.

To opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego. Aktualnie prokurator zapoznaje się z opinią. Strony mają prawo zgodnie z kodeksem postępowania karnego zapoznać się z opinią i złożyć stosowane wnioski dowodowe. W połowie miesiąca prokurator na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego podejmie dalsze czynności procesowe – mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie (PAP).

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły