7 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Sport w Olsztynie dużo droższy. OSiR przedstawił nowy cennik

Musisz przeczytać

Szalejąca drożyzna przełożyła się na ceny sportowych atrakcji w Olsztynie. Mieszkańcy są oburzeni, że od stycznia więcej trzeba zapłacić za wejście na lodowiska. Zmienił się także cennik w Aquasferze.

Najwięcej emocji wśród mieszkańców wywołała podwyżka biletu wstępu na olsztyńskie lodowiska. Od stycznia za wejściówkę trzeba zapłacić 15 zł (bilet normalny) lub 12 zł (ulgowy). Przed nowym rokiem było to odpowiednio 10 i 7,5 zł. Droższy jest także karnet na 10 wejść – normalny kosztuje teraz 140 zł, natomiast ulgowy 110 zł. Wcześniej trzeba było zapłacić za niego odpowiednio 90 i 65 zł.

Przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przyznają, że wyższe ceny usług nie wzięły się znikąd. – Koszty związane z utrzymaniem naszego ośrodka rosną od dawna, a podwyżka będzie w niewielkim stopniu rekompensatą strat, jakie ponieśliśmy przez to, co dzieje się w naszym kraju – mówi nam Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy OSiR-u.

I dodaje: – W przypadku naszego ośrodka tylko ceny gazu wzrosły o 400 proc. Utrzymanie lodowisk sporo kosztuje, a zimy praktycznie teraz nie ma. Rząd zwiększył też płacę minimalną, nie martwiąc się, skąd pracodawcy mają znaleźć pieniądze. To wszystko przyczyniło się do naszej decyzji o regulacji cen. Musieliśmy jakoś odnaleźć się w tym szaleństwie.

OSiR przedstawił nowy cennik

Zmienił się także cennik w Aquasferze. Zamiast biletu godzinnego, który kosztował do tej pory 18 zł, OSiR zaproponował bilet całodzienny za 25 zł w dni powszednie i 30 zł w weekendy, święta i miesiące letnie.

– Na tym bilecie można korzystać z basenów, aquanimacji, strefy relaksu i sauny – wylicza Zbigniew Szymula. – Przygotowaliśmy też ofertę promocyjną ważną przez rok. Przy wpłacie minimum 200 zł na specjalną kartę obowiązuje rabat w wysokości 25 proc. za każdy bilet codzienny. Przykład Aquasfery pokazuje, że staraliśmy zachować się rozsądnie i wydaje nam się, że to nam się udało.

Zbigniew Szymula dodaje, że nie wszystkie sportowe atrakcje są droższe. – Na tym samym poziomie jest wypożyczalnia kajaków, rowerów wodnych czy wejściówki na porannego squasha – wylicza.

Nowy cennik OSiR-u (zobacz) obowiązuje na cały 2022 rok. – Oczywiście mogą zdarzyć się pewne korekty, bo sytuacja w kraju jest dynamiczna, ale trzeba założyć, że są to ceny obowiązujące przez najbliższe 12 miesięcy. Na tę chwilę trudno też powiedzieć, w jakim stopniu nowy cennik usług zrekompensuje straty – mówi Zbigniew Szymula.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Działacze partii Razem kontra prezydent Olsztyna
4 miesięcy temu

[…] już informowaliśmy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przedstawił nowy cennik na 2022 rok. Droższy jest m.in. bilet wstępu na olsztyńskie lodowisko (z 10 do 15 zł), zmienił się też […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły