16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Serwis klimatyzacji samochodowej w Janczar

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Każdy, kto jest kierowcą i codziennie jeździ samochodem, wie doskonale, jak ciężko jest w nim wytrzymać latem, kiedy temperatura na zewnątrz osiąga coraz wyższe wartości. Samochód nagrzewa się niezwykle szybko. Jeszcze do niedawna jedyną opcją, aby temu zaradzić i wpuścić do środka nieco powietrza czy chłodu było otwieranie okien, co oczywiście przy upałach mija się z celem i niewiele pomaga.

Na szczęście dzisiaj nie jest to już tak ogromny problem, a jego rozwiązanie wydaje się być całkiem oczywiste i proste. Odkąd coraz więcej samochodów zaopatrzonych jest w klimatyzację, upały stały się wcale nie takie groźne dla kierowców, a dyskomfort podczas letniej jazdy czy długiego czekania w korku stał się znacznie mniejszy. Jednak posiadanie w aucie tego zbawiennego wynalazku wiąże się także z pewnymi obowiązkami. Jak zadbać o klimatyzację i cieszyć się nią w pełni, kiedy tylko jest potrzebna?

Dlaczego warto zdecydować się na montaż klimatyzacji samochodowej?

Głównym czynnikiem przemawiającym na korzyść posiadania w aucie  dodatkowego chłodzenia w postaci klimatyzacji, jest oczywiście fakt, że poprawia się znacznie komfort podczas jazdy w letnie, upalne dni. Trzeba sobie także uświadomić, jak bardzo niebezpieczny jest nagrzany samochód, w którym tak łatwo o utratę zdrowia lub co gorsza nawet życia.

Janczar.pl nie tylko zamontujesz klimatyzację w swoim samochodzie, ale także poddasz ją kompleksowemu przeglądowi i serwisowi, kiedy zajdzie taka konieczność. Jakie usługi znajdziesz w ofercie?

  • Diagnostyka układów klimatyzacji, dokładne jej sprawdzenie, wykonanie testu szczelności.
  • Napełnienie klimatyzacji gaz, olej, czynnik UV.
  • Wszelkie naprawy klimatyzacji.
  • Usuwanie grzybów i kompleksowe czyszczenie klimatyzacji.
Dlaczego tak istotny jest serwis klimatyzacji samochodowej?

Naturalną rzeczą jest, że nawet przy całkowicie szczelnym układzie klimatyzacji ubywa w ciągu roku czynnik chłodzący. Jest to zwykle od 10-15%. Regularne serwisowanie pozwoli na bieżąco uzupełniać straty, a to na pewno wpłynie na jakość użytkowania auto klimatyzacji.  Jeżeli do układu dostanie się wilgoć, to może ona spowodować poważne uszkodzenia. Tutaj znowu niezbędny jest serwis.

Układ klimatyzacji trzeba także regularnie dezynfekować, gdyż powstawać mogą w nim różnego rodzaju bakterie, wirusy i drobnoustroje, a przecież niejednokrotnie przewozimy dzieci czy starsze osoby. Zadbajmy więc o ich zdrowie i dobre samopoczucie. 

Kolejnym istotnym do wymiany przy klimatyzacji elementem jest filtr-osuszacz. Jeżeli chcemy zagwarantować w naszym pojeździe optymalną jakość chłodzenia, to nie można o nim zapominać. Usuwa on bowiem z klimatyzacji wilgoć oraz cząsteczki stałe, zabezpiecza sprężarkę i zawór rozprężny i pomaga uniknąć ich uszkodzenia.

Raz do roku lub co 15 tysięcy kilometrów konieczna jest także wymiana filtra kabinowego. Dlaczego? Takie jest zalecenie producentów pojazdów, gdyż z czasem w warstwie filtrującej osadzają się zanieczyszczenia, a to powoduje, że do kabiny wpada coraz mniej powietrza. Dodatkowo zablokowany filtr kabinowy może doprowadzić do uszkodzenia silnika dmuchawy układu wentylacji.

Serwis klimatyzacji wydaje się być oczywistą czynnością, jaką powinien wykonać każdy kierowca, który z niej korzysta. Po to, aby mogła ona spełniać swoją funkcję, a użytkowanie jej było bezpieczne dla naszego zdrowia i samochodu. To niezwykle istotne, żeby nie pomijać tego kroku, kiedy raz na rok serwisujemy auto lub robimy jego przegląd. Nie potrzeba wiele, a można ze spokojną głową wsiadać do samochodu w upalne dni – bez obaw, że będziemy musieli w trasie otwierać okna i odliczać minuty, aż będzie można opuścić pojazd.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły