16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Sędzia z Bartoszyc był pijany? Może zostać usunięty z zawodu

Musisz przeczytać

Mężczyzna uderzył kierowanym przez siebie autem w ciężarówkę. Wstępne badanie wykazało, że był pijany. Za kierownicą siedział sędzia z Bartoszyc.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia w Bezledach. Policjanci poinformowali, że po godz. 22 kierujący oplem astrą 45-letni mieszkaniec gminy Bartoszyce wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 51.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna nie upewnił się, że może ten manewr wykonać bezpiecznie i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarówką Rosjaninowi. Doszło do zderzenia, kierowca astry trafił do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.

Sędzia z Bartoszyc jechał pijany?

Za kierownicą opla siedział Bartosz Szlachta, wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach. Radosław Snopek, szef bartoszyckiej Prokuratury Rejonowej, w rozmowie z dziennikarzami “Gońca Bartoszyckiego” powiedział, że w szpitalu kierowca odmówił badania alkomatem.

– Lekarz, badając mężczyznę, na podstawie EKG stwierdził, że przechodzi on właśnie zawał serca. Natychmiast trafił do szpitala w Mrągowie – dodał prokurator.

O zdarzeniu powiadomiono prezesów Sądu Rejonowego w Bartoszycach, Sądu Okręgowego w Olsztynie i Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Oświadczenie Sądu Okręgowego w Olsztynie

Dzisiaj rano Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał oświadczenie w tej sprawie.

“Obaj kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wstępne badanie wykazało u sędziego stan nietrzeźwości, natomiast kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy” – czytamy w komunikacie.

W dalszej części dowiadujemy się, że w piątek 15 stycznia prezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach “zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego Bartosza Szlachty do czasu wydania przez właściwy Sąd Dyscyplinarny decyzji o uchyleniu tej przerwy bądź zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych“.

Sprawy, które prowadził sędzia z Bartoszyc, przydzielono do rozpoznania pozostałym sędziom.

Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie:

– Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie i środowisko sędziów zdecydowanie potępia prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu lub innych środków odurzających. Jeśli potwierdzą się okoliczności związane ze zdarzeniem drogowym z udziałem sędziego, to należy spodziewać się, że czeka go postępowanie karne, a także dyscyplinarne. To drugie może dla niego zakończyć się karą, z których najsurowszą jest usunięcie z zawodu.

PISALIŚMY RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
1 rok temu

Tak się bawi “SZLACHTA” i wiele celebrytow. ! ! !

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły