26 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Rozpoczął się proces w sprawie włamania do kantoru w Olsztynie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Przed olsztyńskim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces czterech mężczyzn oskarżonych o włamanie do kantoru w Olsztynie. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2019 roku. To miał być napad doskonały. Oskarżeni mieli ukraść ponad 2 mln zł i po kilkadziesiąt tysięcy euro, funtów brytyjskich i koron norweskich.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie w lutym skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi K.R., Piotrowi F., Pawłowi K.R. i Mariuszowi W. Mężczyźni są oskarżenia o kradzież z włamaniem do kantoru w Olsztynie. Proces rozpoczął się w środę 24 marca.

Włamali się do kantoru przy ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie

Do włamania doszło we wrześniu 2019 roku przy ul. Dąbrowszczaków. To miał być napad doskonały. Według ustaleń prokuratora oskarżeni mężczyźni szczegółowo zaplanowali, a następnie włamali się do kantoru. Użyli do tego podrobionego kompletu kluczy, a także dezaktywacji kodów do alarmu i sejfu. Oskarżeni mieli ukraść z sejfu 2,2 zł i po kilkadziesiąt tysięcy euro, funtów brytyjskich i koron norweskich.

– Ci sami mężczyźni są również oskarżeni o próbę włamania do drugiego, znajdującego się w tym samym kantorze sejfu, w którym znajdowała się gotówka o znacznej wartości, ale nie zdołali go otworzyć – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W pierwszym dniu procesu Piotr K.R. i Piotr F. przyznali się do włamania, kwestionując jednak wysokość skradzionej kwoty pieniędzy. Natomiast Mariusz W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

– Sąd odczytał również obszerne wyjaśnienia wyżej wymienionych oskarżonych, złożone w trakcie postępowania przygotowawczego, a także odebrał na rozprawie wyjaśnienia od Piotra F. – dodaje Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 10 maja. Wyjaśnienia ma złożyć wtedy czwarty z oskarżonych – Paweł K.R. Zaplanowano również przesłuchanie świadków.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Byli policjanci i ich wspólnicy skazani za napad na kantor w Olsztynie
8 miesięcy temu

[…] Proces rozpoczął się 24 marca przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Piotr K. R. i Piotr F. przyznali się do włamania, ale zakwestionowali wysokość skradzionych pieniędzy. Mariusz W. nie przyznał się do winy. […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły