24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Profesor Wojciech Maksymowicz o służbie zdrowia: “To porażka ministra Niedzielskiego”

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Profesor Wojciech Maksymowicz skomentował walkę polskiego rządu z pandemią koronawirusa. Jego zdaniem system opieki zdrowotnej nie jest najlepiej zorganizowany. “To porażka ministra Niedzielskiego” – uważa polityk Porozumienia.

Profesor Wojciech Maksymowicz był ostatnio gościem w stacji TVN. Lekarz i poseł Porozumienia stwierdził, że opieka zdrowotna w Polsce nie jest najlepiej zorganizowana pod względem walki z pandemią koronawirusa. Chodzi, jak mówił, o trzy najważniejsze aspekty: o to, że wirus się rozwinął, o trzecią falę pandemii i o brak miejsc w szpitalach.

Profesor Maksymowicz: “To porażka ministra Niedzielskiego”

– Nie da się ukryć, że ten system nie jest najlepiej zorganizowany. I to jest spora porażka ministra Niedzielskiego – powiedział profesor Wojciech Maksymowicz. – Pierwsze sygnały były już we wrześniu w postaci wyboru testowania objawowych osób – dodał.

Poseł Porozumienia z Olsztyna podkreślił też, że trzeba dobrze poznać przeciwnika (Covid-19), żeby później skutecznie mu przeciwdziałać. Zaznaczył jednak, że trzeba mieć trochę wiedzy na ten temat.

Służbą zdrowia w Polsce zarządza w tej chwili pięciu ekonomistów i jeden lekarz, cztery osoby z kierownictwa Ministerstwa Zdrowia i szef NFZ-u. Tu jest coś nie tak – stwierdził profesor Wojciech Maksymowicz.

Michał Wypij: “Mamy najlepszych ekspertów od zdrowia”

Oliwy do ognia dodał też drugi poseł Porozumienia Michał Wypij. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość zbyt rzadko wdraża w życie propozycje jego ugrupowania. – Mamy najlepszych ekspertów od zdrowia publicznego w Sejmie, a PiS niechętnie korzysta z naszych rad – powiedział polityk w rozmowie z portalem Siódma9.

I dodał: – Gdyby władze tej partii częściej słuchały koalicjantów, to jestem przekonany, że wielu złych decyzji można byłoby uniknąć.

W środę 24 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 978 nowych zakażeniach. To rekord od początku pandemii. – Najtrudniejszy czas jest przed nami – skomentował poranne statystyki Mateusz Morawiecki.

Czy czeka nas całkowity lockdown? – Rząd ogłosi jutro (czwartek – red.) kolejne decyzje. To konieczne – stwierdził premier.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
1 rok temu

To porażka np. sędziów, prokuratury że nikt nie zrobił nic z pieprzoną postkomunistyczną biurokracją

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły