16 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Noc w izbie wytrzeźwień jak pobyt w dobrym hotelu. Olsztyn podniesie stawkę?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Na najbliższej sesji olsztyńscy radni będą mieli do przegłosowania uchwałę w sprawie podniesienia stawki za pobyt z izbie wytrzeźwień.

Wysokość opłaty za pobyt w Izbie Wytrzeźwień – Ambulatorium dla Nietrzeźwych Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie wynosi 300 zł. Taką stawkę radni przyjęli w marcu 2014 roku, stawka wzrosła wtedy o 50 zł.

Nowa stawka za pobyt w olsztyńskiej wytrzeźwiałce

Teraz władze miasta proponują, aby stawka za jednorazowy pobyt w izbie wynosiła 320 zł. W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że przy ustalaniu opłaty brany jest pod uwagę przeciętny koszt takiego pobytu. Stawka nie może być jednak wyższa niż kwota wskazana w ustawie, która corocznie podlega waloryzacji. Po ostatniej waloryzacji maksymalna stawka wynosi z kolei 326,87 zł. Mówi o tym obwieszczenie ministra zdrowia ze stycznia tego roku.

“Mając powyższe na uwadze, niezbędnym jest podwyższenie wysokości opłaty ustalonej uchwałą Rady Miasta Olsztyna do kwoty 320 zł, nie większej niż maksymalna wysokość opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień określonej w ustawie” – czytamy w uzasadnieniu do olsztyńskiej uchwały.

Sesja Rady Miasta odbędzie się w środę 31 marca. Początek o godz. 10. Posiedzenie odbędzie się zdalnie.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły