32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Policjanci zatrzymali 38-latka. Czy to on zniszczył groby na cmentarzu w Olsztynie?

Musisz przeczytać

We wtorek po południu policjanci zatrzymali 38-latka. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów, bo przyglądał się działaniom funkcjonariuszy. Czy to on zniszczył dziecięce groby na cmentarzu w Olsztynie?

Ta sprawa wstrząsnęła we wtorek całym Olsztynem. Ostatniej nocy ktoś zniszczył dziecięce groby na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie. Według naszych informacji zdewastowano około 150 nagrobków.

To on zniszczył groby na cmentarzu w Olsztynie?

Na miejscu od rana pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczali ślady i przeglądali nagranie z monitoringu. Po południu na Twitterze KMP w Olsztynie pojawiła się informacja, że zatrzymano 38-latka.

“Jego udział w sprawie jest przedmiotem prowadzonego postępowania” – napisano w komunikacie. Mężczyznę zatrzymano w pobliżu nekropolii. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że 38-latek chodził po cmentarzu i przyglądał się pracy śledczych oraz bliskim zmarłych, którzy pojawili się na miejscu.

Zdaniem policjantów mężczyzna przypominał wyglądem osobę, którą w trakcie dewastacji nagrobków zarejestrował cmentarny monitoring. Zatrzymanemu sprawdzono m.in. podeszwę buta. Policjanci nie udzielają na razie informacji, czy sprawców było więcej.

Dewastacja na olsztyńskim cmentarzu

Przypomnijmy, że we wtorek rano dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu dziecięcych grobów na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie. Z wielu pomników zerwano płyty nagrobne. Uszkodzone zostały również krzyże – wiele z nich zostało połamanych i rozbitych.

Groby zniszczono w dwóch kwaterach dziecięcych. Nagrobki dorosłych zmarłych, które znajdują się wokół, nie zostały naruszone. Zbigniew Kot, dyrektor Zakładu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie, powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn, że na szczęście nie naruszono szczątków. Dodał też, że nigdy wcześniej nie dochodziło do podobnych aktów wandalizmu.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły