16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Prima aprilis. Co 1 kwietnia było żartem, a co prawdą?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Z okazji prima aprilis w czwartkowy serwis wpletliśmy informacje nieprawdziwe. Wyjaśniamy więc, co było żartem, a co jest prawdą.

Prima aprilis obchodzony jest pierwszego kwietnia w wielu krajach świata. Tego dnia również w mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. W naszym portalu było podobnie.

Prima aprilis – to był tylko żart

Żartem primaaprilisowym była zatem informacja, że na stadionie przy alei Piłsudskiego w Olsztynie powstanie nowa kryta trybuna. Prawdą jest natomiast, że w ostatnim czasie władze miasta sprzedały kilka gruntów miejskich.

Prawdą jest także to, że 21 mln zł ze sprzedaży działki przy ulicy Głowackiego ratusz przeznaczy na przebudowę obiektu sportowego. Chodzi jednak nie o stadion, ale o wysłużoną halę Urania.

Prawdziwa była natomiast informacja o realizowanych lub planowanych inwestycjach w Olsztynie. A także o Narodowym Spisie Powszechnym, który faktycznie wystartował w czwartek 1 kwietnia. Prawdą jest również to, że – oprócz nazwiska czy numeru PESEL – podczas spisu musimy również wskazać główny sposób ogrzewania mieszkania.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły