16 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Na stadionie przy alei Piłsudskiego w Olsztynie powstanie nowa kryta trybuna

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

To świetna wiadomość dla fanów olsztyńskiej piłki nożnej! Na stadionie przy alei Piłsudskiego w Olsztynie powstanie nowa kryta trybuna. Poinformowały o tym właśnie władze Olsztyna. Inwestycja zostanie sfinansowana z pieniędzy, pochodzących ze sprzedaży gruntów miejskich.

W ostatnim czasie władze Olsztyna sprzedały kilka gruntów miejskich. Między innymi tereny przy ul. Głowackiego, na którym znajduje się najstarszy w mieście basen (21 mln zł) i między al. Sikorskiego a ul. Dolną na Jarotach (5,8 mln zł).

Będzie nowa kryta trybuna

Miasto zyskało dzięki temu duży zastrzyk gotówki, a teraz wiemy też, na co ratusz chce przeznaczyć te pieniądze. Okazuje się, że wszystkie środki zostaną przeznaczone na budowę nowej krytej trybuny na stadionie przy al. Piłsudskiego. Niestety, cały stadion nie zostanie przebudowany, bo pieniędzy na wszystko nie wystarczy.

W pierwszej kolejności powstanie więc nowa kryta trybuna, na której znajdzie się 8000 siedzeń. Powstanie też boks komentatorski i miejsce dla VIP-ów z obsługą cateringową.

Póki co nie znamy zbyt wielu konkretów, ponieważ urzędnicy chcą skontaktować się najpierw z architektami, którzy kilka lat temu stworzyli projekt nowego stadionu. Wiadomo natomiast, że władze miasta planują ogłosić przetarg na budowę trybuny do końca tegorocznych wakacji.

Na czas budowy nowej trybuny piłkarze Stomilu Olsztyn mają rozgrywać swoje mecze “u siebie” w oddalonej o około 40 km Ostródzie. Nowa kryta trybuna na olsztyńskim stadionie ma powstać do maja 2022 roku.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły