32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Prawie cały świat nad Ukielem, czyli wielki triathlon w Olsztynie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Triathlon. Pod koniec maja odbędą się w Olsztynie dwie wielkie imprezy triathlonowe – zawody o Puchar Europy na dystansie sprinterskim oraz kolejny Elemental Tri Series wraz z Pucharem Polski.

Miejscem zmagań będzie jak zwykle teren Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Ukiel. Uczestników zmagań o Puchar Europy stolica Warmii i Mazur będzie gościć po raz czwarty, natomiast Elemental Tri Series – po raz dziewiąty. Inauguracyjne zmagania zawodników z wielu krajów świata walczących w Olsztynie o Puchar Europy miały miejsce w 2018 roku.

Wielki triathlon w Olsztynie

Do tegorocznej rywalizacji o PE przystąpią w sobotę 29 maja zarówno seniorzy, jak również juniorzy. Lista uczestników jest jeszcze otwarta i jak dotąd figurują na niej nazwiska ponad 250 osób z 30 krajów.

W niedzielę 30 maja do walki z własną słabością i rywalami przystąpią uczestnicy Elemental Tri Series Olsztyn 2021 i Pucharu Polski. W tych zawodach, jak corocznie od ośmiu lat, biorą udział profesjonaliści, a także amatorzy prawie z całej Polski.

Dla większości z nich będzie to pierwszy start w nowym sezonie. Będą mieli do wyboru trzy dystanse: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegiem), sprinterski (0,75 km, 20 km, 5 km) i supersprinterski (0,4 km, 10 km, 2,5 km).

Organizatorzy przeprowadzą również Elemental Junior, czyli zawody aquathlonowe dla najmłodszych na dwóch dystansach: 100 m pływania i 500 m biegu (9-10 lat) oraz na 200 m pływaniem i 1000 m biegiem (11-12 lat).

Trwają zapisy na Elemental Tri Series Olsztyn. Aby tego dokonać, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na www.triathlonseries.pl.

eljot

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły