29 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Pogoda na Warmii i Mazurach. Uwaga na burze z gradem!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Synoptycy zapowiadają załamanie pogody w całym kraju. We wtorek po południu nad Warmią i Mazurami prognozowane są silne burze z gradem i ulewnym deszczem.

Po upalnym weekendzie i poniedziałku synoptycy zapowiadają zmianę pogody. Co prawda nadal będzie ciepło, ale najnowsze prognozy mówią, że nad Warmią i Mazurami przejdą silne burze z gradem i ulewnymi deszczami.

Burze nad Warmią i Mazurami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla prawie całego kraju. Czerwony alert pierwszego obowiązuje także na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Silne burze z gradem nadciągają nad Warmię i Mazury z zachodu i południa Polski.

“Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a także porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 3 w nocy z wtorku na środę. Utrzymane jest ponadto ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące upałów (do godz. 20 we wtorek).

Żeglarze również muszą uważać

Zapowiadane przez synoptyków burze spowodują też obniżenie temperatur. W naszym regionie termometry pokażą około 25 stopni Celsjusza.

Na baczności muszą mieć się również żeglarze na mazurskich jeziorach. Ratownicy MOPR-u przestrzegają, że podczas burz na jeziorach może wiać z siłą nawet 8 stopni w skali Beauforta, radzą też obserwować system ostrzegania.

Według synoptyków, na Warmii i Mazurach burze z gradem mogą pojawić się pomiędzy godziną 16 a 18.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły