8 C
Olsztyn
czwartek, 19 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Piotr Grzymowicz wręczył wypowiedzenie swojemu zastępcy. Czy to oznacza kłopoty w PO?

Musisz przeczytać

Ryszard Kuć otrzymał wypowiedzenie od prezydenta Olsztyna, po tym jak PO cofnęła wobec niego rekomendację. Pełnił on funkcję pierwszego zastępcy prezydenta.

Zmiany w strukturach

Funkcję odwołanego Ryszarda Kucia, przejmie wiceprezydent Ewa Kaliszuk. Przynajmniej do znalezienia zastępcy. Na ten moment, do zadań wiceprezydent Kaliszuk należy również zarządzanie miastem, ponieważ prezydent Piotr Grzymowicz przebywa na urlopie. Funkcję drugiego wiceprezydenta pełni jeszcze Halina Zaborowska-Boruch

Nieznane przyczyny odwołania

Odwołanie Ryszarda Kucia wzbudziło wiele teorii i trudno wskazać tę prawdziwą. Politycy Koalicji Obywatelskiej również nie są co do tej kwestii zgodni. Zdaniem niektórych, w ten sposób chciano ukrócić ambicje Kucia i wskazuje się, że był zbyt dużym zagrożeniem dla Jacka Protasa – szefa PO w regionie. Bardzo możliwe jest jednak, że Ryszard Kuć przystąpi do politycznego kontrataku w najbliższych wyborach. 

Odwołanie pierwszego wiceprezydenta Olsztyna można uznać za dużą porażkę Koalicji Obywatelskiej w regionie. Tak wysokie stanowisko dawało spore możliwości w kontekście wyborów prezydenckich. W obecnej sytuacji najpoważniejszym kandydatem PO na prezydenta miasta jest Ewa Kaliszuk.

Pod poprzednim artykułem (Ryszard Kuć – wiceprezydent Olsztyna może stracić swoje stanowisko. Platforma już ma zastępcę) pojawił się komentarz Ryszarda Kucia:

Kolejny ,,anonimowy” jest przekaźnikiem między Platformą Obywatelską a Prezydentem Grzymowiczem. Ciekawe, bo w ciągu 6 lat nasze relacje były na profesjonalnym poziomie. Każdy mówił wprost, co myśli, czasami było szorstko, czasami miło, ale zawsze razem. Mam nadzieję, że po powrocie Prezydenta z urlopu skontaktujecie się z nim Państwo i Wam to potwierdzi. Mnie wczoraj po 15tej wręczając wypowiedzenie nie tylko zaproponował swoją pomoc, ale wręcz wskazał i prosił abym rozważył jego słowa. A w podziękowaniach było stwierdzenie ,,przykro mi, ale mamy umowę koalicyjną, oni chcą tego.”

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły