17 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Ryszard Kuć – wiceprezydent Olsztyna może stracić swoje stanowisko. Platforma już ma zastępcę 

Musisz przeczytać

Ryszard Kuć odpowiada w Olsztynie między innymi za transport i komunikację. Miejskie struktury PO w Olsztynie zdecydowały się cofnąć we wtorek 11 maja rekomendację dla wiceprezydenta.

Nieznane powody odwołania

Jacek Protas, szef PO w regionie, tak skomentował decyzję zarządu miejskiego PO:

„Platforma Obywatelska ma prawo rekomendować i cofać rekomendację. To wewnętrzna sprawa ugrupowania. Ja się nie wtrącam do decyzji struktur miejskich”.

Działacze Platformy nie chcieli nagłaśniać sprawy, lecz jak się okazało, nie była ona konsultowana z radnym KOD i Nowoczesnej. Według niektórych przedstawicieli PO, to wewnętrzna sprawa partyjna i tylko część członków zdecydowało się skomentować sprawę.

Wyczerpała się pewna formuła współpracy i stąd taka decyzja – mówi Marcin Kuchciński, szef powiatowych, miejskich struktur Platformy Obywatelskiej(Gazeta Wyborcza).

Podeszliśmy ze zrozumieniem do tego, co sygnalizował prezydent – mówi Gazecie Wyborczej anonimowy członek PO.

Komu podpadł wiceprezydent?

Jest mi przykro, że po sześciu latach pracy na rzecz miasta i Platformy nie wiadomo, z jakich przyczyn cofnięto mi rekomendację. Od Marcina Kuchcińskiego usłyszałem, że „gram na siebie”. Przyjmuję w związku z tym, że niepotrzebnie startowałem w ogłoszonych przez Donalda Tuska demokratycznych wyborach do władz partii. Osoby takie jak ja, które próbowały coś zmienić w partii, stały się w naszym ugrupowaniu niepożądane – komentuje Ryszard Kuć (GW).

W trakcie wewnętrznych wyborów Kuć zapowiedział zmiany i odmłodzenie struktur partyjnych. Swoimi deklaracjami wiceprezydent naraził się władzom PO. W grę wchodzić mogła również chęć osadzenia na stanowisku kandydata na przyszłego prezydenta Olsztyna. 

Może chodzić o stanowiska w radach nadzorczych. Niedługo będą one obsadzane, a Kuć mógł nie być podatny na personalne sugestie, kogo należy w nich ulokować – mówi jeden z radnych Olsztyna (GW).

Następca wybrany

Jacek Protas zapowiedział, że odwołanie obecnego wiceprezydenta jest już praktycznie przesądzone. W związku z zaistniałą sytuacją, PO zaproponowała nowego kandydata. 

Spodziewam się, że skoro jest cofnięcie rekomendacji, to jest również pomysł na nowego kandydata – mówi szef PO w regionie (GW).

Marcin Kuchciński potwierdził plany związane z nową kandydaturą, jednak o przyjęciu do pracy muszą zdecydować urzędnicy z olsztyńskiego ratusza. Zaletą nowego wiceprezydenta ma być świetne zorientowanie w inwestycjach. Do zmiany na stanowisku może dojść dopiero na przełomie maja i czerwca. Tymczasem Ryszard Kuć zapewnia, że nie zamierza opuszczać PO i oddziela lokalne utarczki z całokształtem programu wyborczego.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard Kuć
6 dni temu

Kolejny ,,anonimowy” jest przekaźnikiem między Platformą Obywatelską a Prezydentem Grzymowiczem. Ciekawe, bo w ciągu 6 lat nasze relacje były na profesjonalnym poziomie. Każdy mówił wprost, co myśli, czasami było szorstko, czasami miło, ale zawsze razem. Mam nadzieję, że po powrocie Prezydenta z urlopu skontaktujecie się z nim Państwo i Wam to potwierdzi.
Mnie wczoraj po 15tej wręczając wypowiedzenie nie tylko zaproponował swoją pomoc, ale wręcz wskazał i prosił abym rozważył jego słowa. A w podziękowaniach było stwierdzenie ,,przykro mi, ale mamy umowę koalicyjną, oni chcą tego.”

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły