28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Nieuczciwa księgowa usłyszała… 101 zarzutów

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Do nidzickiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-latce, która przez wiele lat regularnie uszczuplała budżet gminy Kozłowo. Księgowa opłacała prywatne rachunki i w ten sposób wyprowadziła z konta blisko 150 tys. zł. To jednak nie wszystko…

Nidziccy śledczy zakończyli właśnie sprawę nieuczciwej księgowej, która pracowała w Urzędzie Gminy w Kozłowie. Jak wynika z ustaleń, kobieta od 11 lat – regularnie i w celach prywatnych – korzystała z gminnych pieniędzy.

Nieuczciwa księgowa z gminy Kozłowo

– Korzystając z konta firmowego, 36-latka regularnie płaciła prywatne rachunki, faktury i inne zobowiązania. Swój przestępczy proceder prowadziła w latach 2008-2019, uszczuplając tym samym budżet gminy Kozłowo o kwotę blisko 150 tys. zł – mówi Tomasz Markowski, rzecznik KWP w Olsztynie.

36-latce postawiono w sumie 101 zarzutów. Dotyczą one również m.in. kradzieży, podrobienia dokumentu i popełnienia przestępstwa z ustawy o rachunkowości.

Sytuacja ujrzała światło dzienne przypadkiem, kiedy pracę księgowej skontrolował przełożony. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, a swoje działanie usprawiedliwiała trudną sytuacją i ciążącymi na niej zobowiązaniami finansowymi. Śledczy zajęli mienie 36-latki na kwotę 78 tys. zł. Oprócz tego księgowa wpłaciła 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

W marcu do Sądu Rejonowego w Nidzicy skierowano akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, kobieta musi również liczyć się z zastosowaniem przez sąd zakazu wykonywania zawodu oraz zajmowania stanowisk i funkcji związanych z zarządzaniem i prowadzeniem księgowości.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły