20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Nie żyje Krzysztof Szeszko, kierowca rajdowy z Olsztyna i wielokrotny mistrz Polski

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W wieku 55 lat zmarł olsztyński kierowca rajdowy Krzysztof Szeszko. Był kilkukrotnym mistrzem Polski Rallycross, wicemistrzem Polski w rajdach samochodowych i wieloletnim dyrektorem Rajdu Kormoran.

Krzysztof Szeszko zmarł w środę 14 lipca. O śmierci olsztyńskiego kierowcy rajdowego poinformował na Facebooku Olsztyński Klub Rajdowy. “Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas nagle nasz Przyjaciel, Prezes, Kolega Krzysztof Szeszko. Kilkukrotny Mistrz Polski Rallycross, wicemistrz Polski w rajdach samochodowych, wieloletni Dyrektor Rajdu Kormoran, niezwykle aktywna postać olsztyńskiego i polskiego motorsportu. (…) Żegnaj Szeszkin!” – napisano.

Nie żyje kierowca rajdowy Krzysztof Szeszko

Krzysztof Szeszko od 40 lat aktywnie uczestniczył w sporcie samochodowym, zarówno jako zawodnik, specjalista od budowy samochodów wyścigowych oraz jako działacz Polskiego Związku Motorowego.

Zaczynał od kartingu, następnie był pilotem rajdowym Bohdana Ludwiczaka.

W latach 90. startował w zawodach czołowy kierowca w rallycross. W 2008 roku powrócił do sportu, tym razem jako kierowca rajdowy. “Zawsze wierny charakterystycznej, tylnonapędowej Toyocie Corolli” – tak wspominają Krzysztofa Szeszkę jego przyjaciele z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego, którego był prezesem do śmierci.

Szeszko reprezentował również okręg warmińsko-mazurski jako członek Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego. Był też członkiem Zarządu Okręgowego PZM w Olsztynie. Przewodniczył pracom Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego przy ZO PZM w Olsztynie.

Jako uznany i szanowany w środowisku sportowym sędzia techniczny wielokrotnie obejmował stanowisko kierownika badań kontrolnych na Rajdzie Polski. Organizował badania techniczne i pracę zespołu sędziów.

W ostatnich latach, jako delegat techniczny Głównej Komisji Sportów Samochodowych PZM, wrócił do ukochanego rallycrossu. Był również członkiem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i szkolił nowe pokolenia sędziów i zawodników.

Ponadto, jako instruktor WORD, angażował się w szkolenie dzieci z zagadnień dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Za swoje zasługi Krzysztof Szeszko został odznaczony Złotą Odznaką Honorową PZM.

“Doskonały kierowca, świetny mechanik, życzliwy, zawsze uśmiechnięty i pomocny kolega, który zawsze potrafił znaleźć rozwiązanie każdego “problemiku” – tak zmarłego kierowcę rajdowego wspominają jego przyjaciele z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego.

Więcej artykułów

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
11 miesięcy temu

Smutna wiadomość żegnam Ciebie ja,i cały Olsztyn

Piotr
11 miesięcy temu

Krzysia, przyjaciela mojego poznałem w 1984 roku , no może tekst który wypisuje ,,autor” jest powalający ( to nie chodzi o Krzysztofa- ,,autor” chce się wybić…bo Krzysiek zawsze miał wyjebane na takie teksty … Od 40 lat… Ludzie pismki zastanówcie się co za zasrane pierdoły wypisujecie Krzysiu, przyjacielu , tak jak rozmawialismy pare dni temu.. Sramy na pismakow BEDĘ… Spoczywaj ,byłeś jesteś i w moim sercu i zawsze będziesz KRÓLEM Olsztyńskiego Szeszkinmotorsportu 👍wspierajac sercem, pomocą a przedewszystkim Twoim WIELKIM doświadczeniem BUDUJĄCYM RAJDY w Olsztynie , okolicach , w całej naszej Rajdowej Polsce- to Ty Krzysiu ( wiemy, większość uczestników👍kibice etc)… Czytaj więcej »

Mateusz Przyborowski
11 miesięcy temu
Reply to  Piotr

No, no, no… Bardzo ładnie popisał się pan Piotr swoim komentarzem.

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły