18 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kolejne groźne burze na Warmii i Mazurach. Wiele interwencji strażaków, ewakuowano ponad 400 harcerzy

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W nocy ze środy na czwartek przez województwo warmińsko-mazurskie przeszły gwałtowne i groźne burze. Ewakuowano kilka obozów harcerskich. Sporo pracy mieli też strażacy.

W nocy z 14 na 15 lipca nad centralną i zachodnią częścią województwa warmińsko-mazurskiego przeszedł dynamiczny front burzowy. O godz. 1 w nocy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podwyższył wydane ostrzeżenia meteorologiczne na trzeci stopień.

Gwałtowne i groźne burze na Warmii i Mazurach

W związku z wydanym ostrzeżeniem meteorologicznym ewakuowano obóz harcerski w Siemianach w powiecie iławskim do świetlicy w Jerzwałdzie. Ponad 80 harcerzy pochodzi z 24 Szczepu im. Obrońców Westerplatte z Torunia.

W związku z intensywnymi opadami deszczu ewakuowano natomiast obóz z miejscowości Zawady (powiat nidzicki) do szkoły w Janowie. Uczestniczy w nim około 100 harcerzy.   Ewakuowano również obóz harcerski w Bujakach (powiat nidzicki) do szkoły w Łynie (około 140 uczestników). Obozowiczom zostały przekazane koce, śpiwory i folie termiczne z magazynu wojewody z Elbląga. Obydwa obozy pochodzą z Chorągwi Stołecznej.

Groźne burze przeszły też w powiecie olsztyńskim. Z tego powodu harcerski obóz w Kurkach, w którym uczestniczy około 100 osób, ewakuowano do miejscowego kościoła. Harcerze pochodzą ze Szczepu 13307 WDHiZ z Warszawy i Wołomina. 

Wielu mieszkańców bez prądu

– W szczytowym momencie, około godz. 2 w nocy, bez prądu pozostawało ponad 3300 odbiorców w centralnej i zachodniej części naszego województwa. Z kolei o godz. 6 bez prądu pozostawało ponad 1100 odbiorców – informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego..

Ostatniej doby strażacy z Warmii i Mazur interweniowali ponad 150 razy, głównie do powalonych drzew i połamanych konarów, a także do pompowania wody z zalanych posesji i ulic.

Przed nami kolejny dzień upałów. Prognozowane są również burze z gradem i obfitymi opadami deszczu. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Upalnie i burzowo będzie także w kolejnych dniach. Sprawdź aktualną sytuację pogodową na Warmii i Mazurachtutaj.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły