32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Chwile grozy w sklepie! Dziecko w wózku zakrztusiło się ciastkiem i zaczęło się dusić

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Policjantka uratowała życie dziecku, które w sklepie zakrztusiło się ciastkiem. Wszystko działo się szybko, ale na szczęście chłopiec cały i zdrowy wrócił w objęcia mamy.

Czasami chwila nieuwagi, nawet podczas banalnego zajęcia, może spowodować, że spokojne popołudnie zupełnie zmieni swój przebieg. Do takiego zdarzenia doszło w Iławie. W lokalnym markecie matka z dzieckiem wybrała się na zakupy.

Dziecko zakrztusiło się ciastkiem i zaczęło się dusić

Chłopiec siedział w wózku, który stał obok mamy wybierającej produkty. W pewnej chwili dziecko zakrztusiło się kawałkiem ciastka i zaczęło się dusić.

W sklepie było w tym czasie głośno. Mama malucha próbowała mu pomóc, jednak nie przynosiło to skutku.

Na dramatyczną sytuację szybko zareagowała sierż. szt. Karolina Jachowska, która w tym czasie również robiła zakupy w tym miejscu. Policjantka bez chwili wahania wzięła chłopca na ręce i przystąpiła do udzielania mu pierwszej pomocy

Policjantka wyjęła z buzi chłopca części ciastka, po czym pochyliła go głową ku dołowi i, klepiąc po plecach, próbowała odblokować mu drogi oddechowe. Nie było chwili do stracenia, ponieważ takie zadławienie może szybko skończyć się tragedią.

Gdy po chwili dziecko zaczęło normalnie oddychać, policjantka przekazała je mamie. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło. Dla pewności obsługa sklepu wezwała jeszcze zespół karetki pogotowia. Medycy zbadali chłopca i jak się okazało wszystko było w porządku. Chłopiec cały i zdrowy wrócił w objęcia mamy.

Brawa za szybką reakcję!

Iławska policjantka Karolina Jachowska pracę w policji rozpoczęła w 2003 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku jako pracownik cywilny. Następnie po 10 latach, już jako funkcjonariusz, prowadziła postępowania w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KPP w Olecku. A w 2015 roku przeniosła się do Komendy Powiatowej Policji w Iławie, gdzie przez prawie trzy lata pracowała w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji.

Od 2018 roku pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie w Zespole ds. Wykroczeń i Profilaktyki Społecznej. Policjanci przypominają, że sierż. szt. Karolina Jachowska była nagradzana za swoją służbę przez komendanta powiatowego policji w Iławie. Dodatkowo wielokrotnie reprezentowała iławską komendę policji podczas zmagań w piłce siatkowej czy na zawodach smoczych łodzi.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły