16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Mazur Wydminy kończy 70 lat. Dla Julki zagra też Drużyna Wielkich Serc

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Przed nami wielkie święto sportu! Mazur Wydminy obchodzi w tym roku 70 urodziny. Jednak w najbliższą niedzielę nie będziemy jedynie świętować, bo na stadionie gminnym odbędą się również dwa mecze. W jednym Mazur rozegra spotkanie rundy wstępnej Pucharu Polski. W drugim Drużyna Wielkich Serc zmierzy się z Drużyną Wójta Gminy Wydminy. Cel: zbiórka pieniędzy na leczenie 14-letniej Julki, która cierpi na porażenie mózgowe. 

W niedzielę 25 lipca w Wydminach będzie wielkie świętowanie urodzin Mazura Wydminy. Będą również piłkarskie emocje i pomożemy 14-letniej Julce, która cierpi na porażenie mózgowe i potrzebuje wsparcia dobrych ludzi. Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 12:30.

Piłkarski Mazur Wydminy kończy 70 lat

Rok 2021 jest szczególny dla zawodników i działaczy Mazura Wydminy. W tym roku klub obchodzi bowiem 70. urodziny. Na pamiątkę tego wydarzenia zostanie otwarty Skwer im. Pokoleń Mazura Wydminy (godz. 13). Swoją obecność zadeklarowali również kibice, w tym m.in. działające przy klubie stowarzyszenie kibiców.

Na tym jednak koniec, bo w niedzielę na stadionie gminnym w Wydminach rozegrane zostaną aż dwa mecze. O godz. 13:15 Drużyna Wójta Gminy Wydminy zmierzy się w charytatywnym spotkaniu z Drużyną Wielkich Serc.

W pierwszej ekipie na na boisko wybiegną m.in. wójt Radosław Król, prezes LKS Mazur Wydminy Andrzej Grzana, dzielnicowy Karol Romanowicz, a także młodsi i starsi zawodnicy Mazura. Z kolei w Drużynie Wielkich Serc wystąpią m.in. poseł Michał Wypij, senator Wiktor Durlak, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski, a także samorządowcy z Warmii i Mazur.

– 70 urodziny klubu to ważne wydarzenie dla mieszkańców naszej gminy, bo trzeba wiedzieć, że Wydminy to bardzo sportowa miejscowość. Jestem również ogromnie wdzięczny za pomoc i organizację wszystkim współorganizatorom. Poza tym, łączenie sportu powszechnego z akcjami charytatywnymi zawsze zasługuje na pochwałę, bo – jak wiadomo – w systemie brakuje niestety pieniędzy dla tych najsłabszych, którzy cierpią z powodu różnych chorób. Dlatego cieszę się, że pomożemy Julce, naszej młodej mieszkance. Liczę, że to będzie pamiętne wydarzenie i już nie mogę doczekać się niedzieli – mówi Radosław Król, wójt gminy Wydminy.

Zagrają dla Julki

– Kilka tygodni temu byliśmy z Drużyną Wielkich Serc w Prostkach, by wspomóc Sebastiana, młodego piłkarza miejscowego Pojezierza, który uległ koszmarnemu wypadkowi na boisku i potrzebuje naszej pomocy. I wtedy udało nam się zebrać blisko 9 tys. zł. Wierzę, że w Wydminach również są ludzie o wielkich sercach, dlatego w niedzielę zapraszamy na stadion. Wynik nie jest najważniejszy, ale damy z siebie wszystko! – zapewnia kapitan zespołu Michał Wypij.

Jednak mecze to nie wszystko. Warmińsko-mazurska komenda Ochotniczych Hufców Pracy wystawi stoisko z grillem, a Fundacja Kormoran poczęstuje chętnych z watą cukrową. A to wszystko w zamian za wrzucenie do puszki dowolnej kwoty. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie 14-letniej Julki, mieszkanki gminy Wydminy. 

– Wszystko jest dopięte na ostatni guzik i czekamy już tylko na niedzielę. Mamy też nadzieję, że pogoda dopisze, bo na pewno będzie smacznie, ale przede wszystkim pomożemy Julce. Zapraszamy! – zachęca Piotr Duliszewski, warmińsko-mazurski komendant OHP, który również wystąpi na boisku w Drużynie Wielkich Serc.

Emocji nie zabraknie też w drugim zaplanowanym meczu. Niedzielny jubilat, czyli Mazur Wydminy, zmierzy się z Granicą Bezledy w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Początek spotkania o godz. 15:30. Sponsorem i organizatorem niedzielnego święta sportu jest Gmina Wydminy. Partnerzy i patroni medialni: WMZPN, Mazur Wydminy, Warmińsko-Mazurskie OHP, Fundacja Kormoran, Ukiel Magazine, Radio Eska i FS ART.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Płomień Turznica kończy 50 lat! Wspólnie zagramy też dla Zuzi
10 miesięcy temu

[…] Inicjatorem meczu jest Michał Wypij, poseł i kapitan Drużyny Wielkich Serc, która jeździ po całym województwie i wspiera potrzebujących mieszkańców. Zespół zagrał już w Olsztynie i Prostkach dla 16-letniego Sebastiana – młodego piłkarza KS Pojezierza Prostki, który uległ koszmarnemu wypadkowi podczas ligowego spotkania. Drużyna Wielkich Serc niedawno wystąpiła też w Wydminach w meczu charytatywnym dla 14-letniej Julki, która cierpi na porażenie mózgowe. […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły