24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

W Prostkach zagraliśmy dla Sebastiana. Zebraliśmy ponad 8500 zł!

Musisz przeczytać

To było wielkie granie na stadionie leśnym w Prostkach. W Meczu o Wszystko dla Sebastiana Ocimka zagrali przyjaciele młodego piłkarza z drużyny, politycy, samorządowcy i społecznicy. Na trybunach zasiadło kilkaset osób. Był grill, grochówka i wata cukrowa. Co jednak najważniejsze, udało się zebrać ponad 8,5 tys. zł. W jedno popołudnie!

Mecz o Wszystko na stadionie leśnym w Prostkach był już drugim w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pierwsze spotkanie odbyło się w Olsztynie we wrześniu ubiegłego roku. Sebastian Ocimek, 17-letni dzisiaj piłkarz KS Pojezierza Prostki, który uległ koszmarnemu wypadkowi podczas ligowego spotkania, wciąż potrzebuje pomocy. I tę pomoc otrzymał od dobrych ludzi w ostatnią sobotę.

Zagrali dla Sebastiana

Na stadionie leśnym w Prostkach zmierzyli się Drużyna Wielkich Serc i Drużyna Przyjaciół Sebastiana. W pierwszej zagrali politycy, samorządowcy i społecznicy. W drugiej zaprezentowali się m.in. przyjaciele Sebastiana z zespołu, jego brat Konrad, działacze sportowi, a nawet nauczyciele 17-latka.

Jednym z nich był ks. Jacek Łukaszewicz, katecheta Sebastiana. – Koniecznie proszę napisać, że Sebastian to dobry uczeń i dobry chłopak. Cieszę się, że mogę zagrać i pomóc – powiedział nam ks. Jacek w szatni tuż przed meczem.

Piłkarzy obu drużyn na boisko wyprowadziły dzieci z Akademii Małego Piłkarza w Prostkach i Grajwie, a tuż przed pierwszym gwizdkiem nad stadionem rozległo się głośne “We are the champions” zespołu Quenn. Trzeba przyznać, że wprowadzenie było iście widowiskowe, ale emocji nie zabrakło też na murawie.

Na nowych trybunach stadionu leśnego zasiadło kilkuset kibiców. – Przyszłam, bo nie mogłam nie przyjść. Sebastian to nasz mieszkaniec, bardzo miły i grzeczny chłopak. To niewyobrażalne, co się stało. Ale pomagamy, bo Sebastian musi stanąć na nogi! – mówiła nam pani Katarzyna, która przyszła na stadion z córką.

Na Facebooku trwają licytacje dla Sebastiana

Przy stadionie z kolei stanęły stoiska z grochówką, grillem, watą cukrową, domowymi ciastami, kawą, herbatą, a nawet stoisko z maskotkami. Wynik – jest ważny, jednak nie tyle samego meczu (odnotujmy jednak, że 2-0 wygrała Drużyna Przyjaciół Sebastiana), co zbiórki prowadzonej podczas całego wydarzenia. W jedno popołudnie udało się zebrać 8 482,42 zł i 19 euro.

– Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie na stadion w Prostkach, a przede wszystkim za okazanie serc, które – jak widać – są wielkie. Sebastian, nie jesteś sam! – mówi Michał Wypij, poseł Porozumienia i jeden z inicjatorów Meczu o Wszystko dla Sebastiana Ocimka.

Na grupie na Facebooku (Mecz o Wszystko !!! Sebastian Ocimek Licytacje!!!) wciąż trwają licytacje, z których dochód trafi na leczenie 17-latka. Właśnie pojawiła się nie lada gratka dla fanów piłki nożnej. Tomasz Sokół, prezes Pojezierza Prostki, miał duży udział w zdobyciu… rękawic Wojciecha Szczęsnego z autografem, w których bramkarz Biało-Czerwonych występował na tegorocznym Euro 2020.

Niedługo pojawi się również koszulka meczowa Jana Bednarka z meczu towarzyskiego Polska-Islandia, który odbył się tuż przed tegorocznymi mistrzostwami Europy. Zbiórka pieniędzy na leczenie Sebastiana prowadzona jest także na Pomagam.pl i Dobryklik.pl

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Płomień Turznica kończy 50 lat! Wspólnie zagramy też dla Zuzi
10 miesięcy temu

[…] i wspiera potrzebujących mieszkańców. Zespół zagrał już w Olsztynie i Prostkach dla 16-letniego Sebastiana – młodego piłkarza KS Pojezierza Prostki, który uległ koszmarnemu wypadkowi podczas […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły