28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Wielki mecz w Prostkach. Gramy dla 17-letniego Sebastiana!

Musisz przeczytać

W sobotę 3 lipca na stadionie leśnym w Prostkach Drużyna Wielkich Serc zmierzy się z Drużyną Przyjaciół Sebastiana. Politycy, samorządowcy, przyjaciele i koledzy Sebastiana z zespołu wybiegną na boisko, by wesprzeć młodego piłkarza Pojezierza, który w ubiegłym roku doznał fatalnej kontuzji w ligowym spotkaniu.

Spotkanie na stadionie w Prostkach będzie już drugim Meczem o Wszystko. Pierwszy, przypomnijmy, odbył się we wrześniu ubiegłego roku przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. W tamtym meczu wystąpili m.in. parlamentarzyści, artyści i sportowcy, a na trybunach zasiadło kilkaset osób.

Tym razem mecz odbędzie się w Prostkach

Od tamtego spotkania minęło kilka miesięcy, ale Sebastian Ocimek nadal potrzebuje wsparcia, dlatego podjęto decyzję o kolejnym meczu, tym razem na Mazurach. Sebastian to młody zawodnik KS Pojezierza Prostki. W ubiegłym roku w spotkaniu A-klasy uszkodził kręgi szyjne i rdzeń kręgowy po tym, jak zderzył się z własnym bramkarzem.

Seba, bo tak nazywają go koledzy z drużyny, przeszedł już pierwszą operację. Na szczęście nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego, a to oznacza, że młody piłkarz może stanąć na nogi. Koszty leczenia i rehabilitacji są jednak olbrzymie. Rodzina, przyjaciele i władze klubu zorganizowali różne akcje, które mają na celu zebranie pieniędzy. Na Pomagam.pl założyli zbiórkę, a na Facebooku powstała grupa „Mecz o Wszystko !!! Sebastian Ocimek Licytacje!!!”

Obecnie można wylicytować m.in. bilety na galę FIGHTCARD FEN 35, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Ostródzie i koszulkę meczową Łukasza Gikiewicza, eksperta Euro 2020 w TVP Sport, z czasów jego gry dla Ratchaburi.

Meczowy trykot wystawił na licytację Michał Wypij. Poseł Porozumienia, podobnie jak we wrześniu, na stadionie leśnym w Prostkach zagra w Drużynie Wielkich Serc. – Na pewno będą emocje na boisku. W końcu będzie to wielki mecz w rodzinnej miejscowości Sebastiana. Tak więc 3 lipca gramy, licytujemy i pomagamy Sebastianowi. Zapraszamy na Mazury! – zachęca Michał Wypij.

Wejście za wrzutkę do puszki

– Oczywiście nie wynik tego meczu jest ważny, ale pomoc Sebastianowi, jednak zapewniam, że to spotkanie będzie widowiskowe dla oka – dodaje Jarosław Turowski, trener KS Pojezierza Prostki i Drużyny Przyjaciół Sebastiana. – Seba potrzebuje naszej pomocy i to się liczy.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 3 lipca o godz. 13. Na stadion leśny w Prostkach (za wrzucenie dowolnej kwoty do puszki) będzie można jednak wejść już o godz. 11:30. Organizatorzy przygotowali watę cukrową, lemoniadę, pyszności z grilla, ciasto i grochówkę. Cały dochód ze sprzedaży zostanie oczywiście przeznaczony na leczenie Sebastiana. Wydarzenie wspierają również Warmińsko-Mazurskie Ochotnicze Hufce Pracy i lokalne firmy.

***

Program

Sobota 3 lipca, stadion leśny w Prostkach (ul. Sportowa 7)

  • 11:30 – otwarcie stadionu i początek wydarzenia
  • 13:00 – pierwszy gwizdek (2×30 min)
  • 13:30 – przerwa
  • 13:45 – początek drugiej połowy
  • 14:15 – koniec meczu
prostkach
Fot. Materiały organizatorów

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
W Prostkach zagraliśmy dla Sebastiana. Zebraliśmy ponad 8500 zł!
11 miesięcy temu

[…] Mecz o Wszystko na stadionie leśnym w Prostkach był już drugim w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pierwsze spotkanie odbyło się w Olsztynie we wrześniu ubiegłego roku. Sebastian Ocimek, 17-letni dzisiaj piłkarz KS Pojezierza Prostki, który uległ koszmarnemu wypadkowi podczas ligowego spotkania, wciąż potrzebuje pomocy. I tę pomoc otrzymał od dobrych ludzi w ostatnią sobotę. […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły