20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Łukasz Grabarczyk zwolniony ze szpitala uniwersyteckiego w trybie natychmiastowym

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W piątek 10 grudnia dr Łukasz Grabarczyk został zwolniony ze stanowiska neurochirurga w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie.

Dr Łukasz Grabarczyk został zwolniony ze szpitala w trybie natychmiastowym. Informację przekazał mediom Maciej Kamiński, p.o. dyrektora USK w Olsztynie. Odmówił jednak podania przyczyny zwolnienia.

Wcześniej Łukasz Grabarczyk pełnił funkcję wicedyrektora ds. medycznych w szpitalu uniwersyteckim i kierownika olsztyńskiej kliniki Budzik dla dorosłych. Ze stanowiska wicedyrektora zrezygnował – na prośbę rektora UWM – 15 października. Ten sam los podzielił również dyrektor USK Radosław Borysiuk.

Trzęsienie ziemi w USK

Jak informowaliśmy na Ukiel.info, przyczyną rezygnacji była utrata zdolności zarządczych wobec faktu wypowiedzenia lojalności przez koordynatorów oddziałowych. Krótko po rezygnacji dr Łukasz Grabarczyk poszedł na zwolnienie lekarskie.

Tydzień przed rezygnacją dyrektora i wicedyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie do rektora UWM trafiła petycja, podpisana przez wszystkich koordynatorów oddziałów, za wyjątkiem jednego.

Lekarze stwierdzili, że sytuacja w szpitalu jest zła i winna jest temu dyrekcja. “To był prywatny folwark byłej dyrekcji” – mówili koordynatorzy oddziałów, z którymi rozmawialiśmy.

Wielki konflikt lekarzy

Grabarczyk miał z kolei zapowiedzieć, że pozwie dr Monikę Barczewską, koordynatorkę kliniki neurochirurgii. 11 października dr Radosław Borysiuk, ówczesny dyrektor szpitala uniwersyteckiego, wręczył wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym dr Barczewskiej.

Trzy dni później złożył też zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu podawania nieprawdy w zakresie harmonogramu czasu pracy przez dr Barczewską, w wyniku czego usiłowano wyłudzić nienależne wynagrodzenie za dwa miesiące w kwocie kilkunastu tysięcy zł.

Do tematu wrócimy.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły