24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Tramwaj zwany pożądaniem wjechał do Olsztyna. Studenci rozmawiali z pasażerami o AIDS i HIV

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W tramwaju linii nr 3 studenci medycyny UWM w Olsztynie rozmawiali z pasażerami o AIDS i HIV. To wciąż tematy tabu, mimo że budzą niepokój i wiele obaw.

Studenci medycyny UWM w czwartek wyruszyli w miasto wiedzą. I to nie byle jaką! W tramwaju linii numer 3 rozmawiali z pasażerami o HIV i AIDS. “Tramwaj zwany pożądaniem” to flagowy i organizowany w całej Polsce projekt Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

To nie są tematy tabu!

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi polskiego społeczeństwa na kwestie związane ze zdrowiem reprodukcyjnym oraz edukacja społeczna z zakresu profilaktyki zakażeń przenoszonych drogą płciową. A z tym nie jest niestety najlepiej.

W naszym społeczeństwie wciąż istnieje mnóstwo stereotypów na temat AIDS i HIV, które skutecznie blokują młode osoby przed testowaniem się. I to właśnie strach jest często silniejszy od racjonalnych przesłanek, które jasno wskazują, że z dodatnim wynikiem testu przy odpowiedniej farmakoterapii można w pełni cieszyć się życiem.

Wolontariusze łamią te stereotypy, a cała akcja łączy edukację z zabawą, dlatego też oprócz rozmów z pasażerami, studenci przygotowali dla nich drobne upominki. Przede wszystkim jednak cel studentów medycyny UWM był jeden – poszerzenie rzetelnej wiedzy wśród olsztynian przez zwykłą rozmowę i zachęcenie do dbania o swoje zdrowie.

Urszula Kapecka


! W szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie można wykonać test m.in. w kierunku HIV !


Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły