29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Lockdown na Warmii i Mazurach znowu przedłużony

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Rząd przedłużył pandemiczne obostrzenia o kolejny tydzień, co oznacza, że lockdown na Warmii i Mazurach potrwa co najmniej do 28 marca. Minister zdrowia poinformował też o dodatkowych ograniczeniach w województwach lubuskim i mazowieckim.

– Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tys. nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 000 – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Lockdown na Warmii i Mazurach do 28 marca

Jak mówił minister, w tym tygodniu do lekarzy POZ zgłosiło się ponad 150 tys. pacjentów, którzy mieli objawy albo diagnozowali u siebie ryzyko zachorowania na Covid-19. Taka liczba oznacza też wzrost o blisko 1/3 w stosunku do ostatniego tygodnia.

– Infrastruktura dedykowana walce z koronawirusem jest zajęta w blisko 70 proc. Niestety, mamy cały czas do czynienia zarówno ze wzrostem obłożenia łózek standardowych, jak i respiratorowych – stwierdził Adam Niedzielski.

Rząd, na razie do 28 marca, przedłużył też lockdown na Warmii i Mazurach. To oznacza, że hotele, galerie handlowe, placówek kulturalne, a także baseny czy siłownie pozostają zamknięte. Ponadto od poniedziałku 15 marca lekcje w klasach 1-3 będą odbywać się w trybie hybrydowym.

Podobne obostrzenia, jak w przypadku naszego regionu, zaczną od poniedziałku obowiązywać w województwach mazowieckim i lubuskim.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kupię hotele
1 rok temu

Kupię hotele powyżej 20 pokoi noclegowych w atrakacyjnych lokalizacjach na Warmii i Mazurach. Więcej informacji na kupie – hotele . warszawa (dot) gmail . com

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły