16 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Warmia i Mazury nadal zamknięte. Lockdown przedłużony

Musisz przeczytać

– Obostrzenia na Warmii i Mazurach zostają przedłużone o kolejny tydzień – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Lockdown przedłużono, ale jest jedna zmiana: nauczanie w szkołach będzie odbywało się w trybie mieszanym, czyli hybrydowym.

Minister zdrowia mówił w piątek, że cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową, jeżeli chodzi o dzienną liczbę zakażeń. – Niestety ta tendencja ma charakter trwały. Prowadzimy monitoring mutacji, które są odpowiedzialne za rozwój pandemii. Na początku stycznia udział mutacji brytyjskiej wynosił ok. 10 proc., w lutym wzrósł do 10 proc., a najnowsze badania pokazują, że jest na poziomie 25 proc. – powiedział Adam Niedzielski.

Lockdown przedłużony

Od 13 do 20 marca rząd zaostrzył zasady bezpieczeństwa na Pomorzu. Szef resortu zdrowia poinformował też, że Warmia i Mazury dłużej “pozostaną zamknięte”. – Obostrzenia na Warmii i Mazurach przedłużamy do 20 marca – zapowiedział Adam Niedzielski.

To oznacza, że wciąż zamknięte będą m.in. baseny, kina, teatry czy galerie handlowe. W tych ostatnich nadal będą mogły działać natomiast m.in. usługi fryzjerskie, optyczne czy bankowe.

Rząd przedłużył lockdown w naszym regionie, ale jest jedna różnica: od poniedziałku 15 marca na Warmii i Mazurach wprowadzony zostanie hybrydowy model nauczania w szkołach. Decyzje w przyszłym tygodniu mają podjąć dyrektorzy placówek oświatowych.

W pozostałych województwach dotychczasowe zasady bezpieczeństwa przedłużono do 28 marca. Do naszego regionu ma trafić ponadto 5,7 mln maseczek. Ich dystrybucją zajmą się poszczególne gminy.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły