16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Urząd Skarbowy w Olsztynie nadal zamknięty dla petentów. Co z rozliczaniem PIT-ów?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Do 19 marca Urząd Skarbowy w Olsztynie nie będzie obsługiwał interesantów podczas wizyt bezpośrednich. Urzędnicy zachęcają do składania zeznań podatkowych przez internet.

Urząd Skarbowy w Olsztynie, ze względu na sytuację epidemiczną, zawiesił bezpośrednią obsługę interesantów 5 marca. Pierwotnie planowano, że skarbówka wznowi działalność w poniedziałek 15 marca.

Na stronie Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie pojawił się w piątek komunikat, że zawieszenie bezpośredniej obsługi petentów przedłużono do 19 marca. W tym czasie nie ma też możliwości skorzystania z e-Rezerwacji wizyty.

Urząd Skarbowy w Olsztynie nadal zamknięty dla petentów

– W siedzibie urzędu, w godz. od 8 do 15 czynny będzie punkt przyjmowania i wydawania dokumentów, jednakże bez możliwości konsultacji – informuje Katarzyna Cwalina z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. – Dokumenty można również złożyć poprzez wrzucenie do dostępnej całodobowo skrzynki znajdującej się przed budynkiem urzędu.

Przedstawiciele olsztyńskiego Urzędu Skarbowego przypominają, że większość dokumentów podatkowych można szybko i wygodnie złożyć elektronicznie przez stronę www.podatki.gov.pl, www.biznes.gov.pl lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Najprostszym sposobem złożenia zeznania podatkowego jest natomiast skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy na stronie www.podatki.gov.pl.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły