24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Czy rząd ogłosi kolejne obostrzenia?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Czwartek przyniósł 21 045 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. To najwyższy wynik od listopada ubiegłego. Po południu odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia i rzecznika rządu. Czy rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia?

Na Warmii i Mazurach potwierdzono w czwartek 999 nowych zakażeń. Najwięcej w Olsztynie – 149 i powiecie olsztyńskim – 107.

Będą nowe obostrzenia?

Czwartkowy wynik (21 045 potwierdzonych zakażeń w całym kraju) jest najwyższy w tym roku. Ostatni raz ponad 20 tys. przypadków stwierdzono w listopadzie ubiegłego roku.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że o godz. 14 ma się rozpocząć konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i rzecznika rządu Piotra Müllera. To wtedy dowiemy się, czy i w których województwach rząd wprowadzi dodatkowe ograniczenia.

Niewykluczone, że nowe obostrzenia obejmą m.in. Mazowsze (3 756 zakażeń w czwartek). Decyzją rządu, od 13 do 20 marca dodatkowe ograniczenia zaczną obowiązywać w województwie pomorskim. Zamknięte będą m.in. hotele, kina, muzea, galerie sztuki, teatry, opery, filharmonie, baseny, siłownie, sauny, solaria i obiekty sportowe. Ograniczona będzie również działalność galerii handlowych. Nauczanie w klasach 1-3 odbywać się będzie w trybie hybrydowym.

Przypomnijmy, że takie same obostrzenia obowiązują już od 27 lutego w województwie warmińsko-mazurskim i potrwają co najmniej do 20 marca.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły