14 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kropielnica, z której woda święcona sama wylatuje

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Bezdotykowa kropielnica pojawiła się w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie. Duchowni mówią, że niedługo zamontują kolejne takie “nowoczesne” urządzenie.

Tego typu urządzenia można spotkać m.in. przed wejściami do sklepów czy urzędów. Wystarczy podłożyć ręce i po chwili na naszych dłoniach pojawia się płyn do dezynfekcji rąk. Podobny system wykorzystali ostatnio duchowni z Iławy. Z tą jednak różnicą, że zamiast płynu do dezynfekcji rąk ze specjalnego dozownika leci woda święcona.

Kropielnica na zamówienie

Bezdotykowa kropielnica kilka dni temu pojawiła się w kościele parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dar sponsora. To odpowiedź na nowe wymogi sanitarne i epidemiologiczne, wynikające po pojawieniu się wirusa Covid-19.

“Teraz w bezpieczny sposób, w dobie pandemii, będziemy mogli korzystać z wody święconej” – czytamy na stronie iławskiej parafii.

Obsługa tego sprzętu jest prosta. Wystarczy, że parafianie wyciągną dłoń i podstawią ją pod dozownik, a automatycznie wyleci z niego kilka kropel wody święconej. Duchowni poinformowali też, że wkrótce zostanie zamontowana kolejna taka kropielnica.

Przypomnijmy, że wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwach religijnych, jednak liczba osób w kościele jest ograniczona. Obowiązujący obecnie limit to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Dodatkowo trzeba zachować półtorametrowy dystans, obowiązuje także nakaz zakrywania ust i nosa.


PISALIŚMY TAKŻE:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły