28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Szczepienia w Olsztynie. Będzie transport dla osób niepełnosprawnych

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Już niedługo rozpoczną się szczepienia seniorów przeciwko Covid-19. Osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punków szczepień mogą skorzystać z bezpłatnego transportu. W piątek 15 stycznia zacznie działać w Olsztynie specjalna infolinia.

Polecenie organizacji transportu na szczepienia wydał wojewoda warmińsko-mazurski.

– Zgodnie z przekazanymi wytycznymi, mieszkańcy Olsztyna, którzy będą chcieli skorzystać z tego rozwiązania, powinni mieć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R albo N lub odpowiednio I grupę z tymi schorzeniami – informuje Patryk Pulikowski, rzecznik prasowy olsztyńskiego ratusza.

Ruszają szczepienia seniorów

Od piątku 15 stycznia zacznie też działać specjalna infolinia. Można dzwonić w dni robocze w godzinach od 8 do 15, pod numerem telefonu: 603 777 858. Aby zgłosić potrzebę skorzystania z transportu, po umówieniu terminu i godziny szczepienia, należy zadzwonić pod numer infolinii.

Tam z kolei trzeba podać:

– imię i nazwisko,
– adres zamieszkania,
– numer telefonu kontaktowego,
– numer orzeczenia o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub numer legitymacji inwalidzkiej dla tych schorzeń.


Gdzie w Olsztynie można się zaszczepić? Zobacz listę punktów

Osobie przyjmującej zgłoszenie należy podać także termin i godzinę szczepienia oraz adres punktu, do którego taka osoba ma zostać dowieziona.

Ważna informacja: na wskazany numer infolinii nie należy dzwonić przed umówieniem wizyty w punkcie szczepień. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dwa dni przed dniem szczepienia. Koszt organizacji transportu w 20 procentach pokryw gmina Olsztyn. Reszta ma pochodzić z budżetu państwa.

Ważne daty

Jak poinformowali niedawno przedstawiciele rządu, od piątku 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia mogą zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Tydzień później będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia dla tych osób mają ruszyć 25 stycznia.

Pozostali, również od 15 stycznia, mogą zgłaszać chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

Osoby, które wypełnią formularz, otrzymają również maila z informacją o wystawieniu e-skierowania. Więcej informacji znajduje się na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Łukasz Biliński
Fundacja Kormoran

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły