18 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Komunikacja miejska w Olsztynie. Tramwajowa inwestycja wymusza zmiany w centrum

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W najbliższy weekend w Olsztynie wprowadzone zostaną ważne zmiany w komunikacji miejskiej. Powodem jest zamknięcie fragmentu alei Piłsudskiego w związku z budową drugiej linii tramwajowej.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował na swojej stronie, że w nocy z soboty na niedzielę (7/8 sierpnia) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w centrum miasta. Nowa organizacja ruchu dotycząca kursowania autobusów ma związek z zamknięciem odcinka alei Piłsudskiego – od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do skrzyżowania z ulicą Mazowieckiego (dawna Obiegowa).

Komunikacja miejska w Olsztynie: zmiany wymusza zamknięcie alei Piłsudskiego

Jak poinformowali drogowcy z Olsztyna, autobusy linii nr 105, 106, 113 oraz 128 będą kursować w obu kierunkach po trasie zmienionej: aleją Piłsudskiego, ulicą Żołnierską, ulicą Mazowieckiego i aleją Piłsudskiego. Na trasie zmienionej obowiązywać będą przystanki: “Skwer Wakara”, “Szpital Wojewódzki” (tylko w kierunku alei Piłsudskiego), a także “Hala Urania”.

Autobusy linii nr 117 będą natomiast kursować w obu kierunkach po trasie zmienionej ulicą Żołnierską i aleją Piłsudskiego. Na trasie zmienionej obowiązywać będzie przystanek “Skwer Wakara”.

– Do odwołania, dla wszystkich linii, przestanie ponadto funkcjonować przystanek “Planetarium” na alei Piłsudskiego (w obu kierunkach), natomiast przystanek “Hala Urania” na ulicy Mazowieckiego (w obu kierunkach) nie będzie obsługiwany przez linię nr 117. Korekcie, w celu dostosowania do wydłużonego czasu przejazdu linii nr 113, ulega również rozkład jazdy linii Z13 – informuje Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT-u.

Nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej dostępne są TUTAJ.

Jak już wcześniej informowaliśmy, wykonawca drugiej linii tramwajowej w Olsztynie planował zamknąć fragment Piłsudskiego tydzień wcześniej. Okazało się jednak, że znajdujący się w skarpie przy planetarium wodociąg jest przesunięty względem rzędnych, które wynikają z map.

To dość istotne, ponieważ wodociąg leży na linii planowanego muru oporowego. Kolizję trzeba było usunąć, czyli znaleźć nową drogę dla podziemnych sieci. W tej sytuacji drogowcy postanowili wprowadzić nową organizację ruchu w nocy z 7 na 8 sierpnia.

komunikacja miejska
Fot. ZDZIT Olsztyn

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły