24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Jeszcze więcej zagranicznych połączeń z lotniska w Szymanach. Na początek Dortmund

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Po półrocznej przerwie węgierskie linie lotnicze Wizz Air wznowiły loty z lotniska w Szymanach do Dortmundu. Przewoźnicy zapowiadają też kolejne zagraniczne połączenia.

Stopniowe odmrażanie branży turystycznej, luzowanie obostrzeń i zwiększenie popytu na podróże lotnicze umożliwiło przewoźnikom długo zapowiadane wznawianie połączeń. Nadzieje na normalność ożywiły się także w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Nowe połączenia z lotniska w Szymanach

Władze naszego lotniska poinformowały, że po sześciu miesiącach węgierskie linie lotnicze Wizz Air wznowiły już loty z Szyman do Dortmundu.

Pasażerowie mogą korzystać z tego połączenia dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty. Od 15 lipca połączenia będą odbywały się również w czwartki.

Kolejnym po Dortmundzie kierunkiem zagranicznym, który 18 czerwca wróci do rozkładu lotów, jest połączenie Ryanair do Londynu Stansted. Rejsy na tej trasie będą realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Miesiąc później, a dokładnie 21 lipca, Wizz Air planuje wznowienie lotów do Londynu Luton, które zamierza realizować dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele, a od 3 sierpnia we wtorki i soboty.

– Cieszymy się, że zagraniczny ruch pasażerski wraca na lotnisko w Szymanach. Pasażerowie podróżujący do Dortmundu i Londynu odzyskali możliwość szybkiego i komfortowego podróżowania, z której mogą też skorzystać turyści pragnący odwiedzić Warmię i Mazury – mówi Dariusz Naworski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

W Szymanach powiało optymizmem

Naworski dodaje, że ograniczenia w ruchu pasażerskim mogą zmieniać się dynamicznie, jednak… – …mamy nadzieję, że najgorsze już za nami i wszystkie kierunki w siatce połączeń naszego lotniska będą stale dostępne dla pasażerów – stwierdza rzecznik mazurskiego portu.

Poza lotami zagranicznymi pasażerowie mogą również korzystać z lotów krajowych do Krakowa. Te połączenia obsługuje LOT w poniedziałki, środy i piątki. Dodatkowo, w sezonie letnim uruchomione zostaną dwie nowe trasy – krajowa do Wrocławia i zagraniczna do Rijeki.

Połączenie Ryanair do Wrocławia wystartuje 2 lipca, a loty będą odbywały się w poniedziałki i piątki. Dzień później, 3 lipca LOT zainauguruje wakacyjną trasę do Rijeki w Chorwacji. To połączenie realizowane będzie w każdą sobotę do 4 września.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

– Bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów są priorytetem zarówno dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, jak również linii lotniczych. Wszystkie rejsy realizowane są z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z zaleceniami sanitarnymi – zaznacza Dariusz Naworski.

Pracownicy lotniska oraz linii lotniczych są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maseczki i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Osoby wchodzące na terminal pasażerski zobowiązane są natomiast do noszenia maseczki ochronnej i zachowania dystansu społecznego, tam gdzie to możliwe.

Dodatkowo, pasażerowie przylatujący i odlatujący mają możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego na lotnisku.

Podróże do Niemiec

Od 30 maja Polska nie jest już uznawana przez niemieckie władze za obszar podwyższonego ryzyka. Oznacza to, że po 8 czerwca – niezależnie od powodu wjazdu do Niemiec – przy przekraczaniu granicy lądowej nie trzeba rejestrować wjazdu i wykonywać testu.

Zmiany te nie dotyczą jednak podróży samolotem do Niemiec. Ta jest możliwa tylko z negatywnym wynikiem testu, wykonanego najwcześniej 48 godzin przed planowaną godziną lądowania w Niemczech. Wyjątek stanowią dzieci do 6. roku życia, a przy locie z Polski również osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki) i ozdrowieńcy.

Warto też pamiętać, że przylatując z Niemiec do Polski, aby być zwolnionym z 10-dniowej kwarantanny, należy okazać: negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy lub zaświadczenie o przebytym szczepieniu. Podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, będą mogli w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.

W maju port lotniczy w Szymanach obsłużył 770 pasażerów. To największy w czasie pandemii wzrost liczby podróżnych (+984,5%) w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. – W maju 2020 roku odprawiliśmy 71 osób – mówi Dariusz Naworski.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ogromne pieniądze unijne dla Warmii i Mazur - Ukiel Magazine
1 rok temu

[…] Za pieniądze z RPO samorząd naszego województwa chciałby też uzbroić działki przylegające do portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. Są plany, aby na jednej z parcel zbudować farmę fotowoltaiczną, która będzie zasilała lotnisko. […]

Wakacyjna linia autobusowa połączy lotnisko w Szymanach z Mazurami
11 miesięcy temu

[…] połączenie autobusowe powstało z myślą o lepszym skomunikowaniu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury z regionem. Dedykowane jest zarówno turystom, odwiedzającym Warmię i Mazury, jak również […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły