20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Jakie filmy obejrzeć, gdy brakuje sportu na żywo?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Przegapiłeś swoje wydarzenia sportowe w telewizji, zostały one odwołane albo jesteś uziemiony w domu z różnych powodów? Mamy nadzieję, że te filmy pomogą rozwiązać ten problem.

“Rocky”

To dość stara propozycja, ale… Napisany przez Sylvestra Stallone’a i z udziałem Sylvestra Stallone’a film był początkiem dużej i udanej serii, która zaowocowała wieloma sequelami i filmami spin-off, chociaż żaden nie zbliżył się do oryginału.

“Rocky” to opowieść o słabszych, zawierająca wszystko, czego oczekujesz – od klasycznej ścieżki dźwiękowej po klasyczny montaż treningowy. Będzie ci trudno oglądać ten film i natychmiast nie poczuć chęci joggingu, ćwiczeń lub po prostu – potrzeby spocenia się. Nic zatem dziwnego, że wielu uważa Rocky’ego za najlepszy film sportowy.

“Happy Gilmore”

Film ten, znany z wielu swoich cytatów, jest kojarzony jako jeden z najlepszych Adama Sandlera. Poznajemy historię niedoszłego hokeisty, który zamienia się w… golfistę, chcącego wygrać wystarczająco dużo pieniędzy, aby móc odkupić dom swojej babci.

W tym filmie znajdziemy mnóstwo komedii, serca i sportu. To idealny film, jeśli chcesz podnieść siebie na duchu podczas chwil smutku, których z pewnością w życiu nie brakuje. Polski tytuł to “Farciarz Gilmore”.

“I, Tonya”

„I, Tonya” (pol. “Jestem najlepsza. Ja, Tonya”) został nominowany do Oscara i jest świetnym filmem na rozpoczęcie sportowo-filmowego maratonu. Ma świetną mieszankę komedii i dramatu. Obraz w reżyserii Craiga Gillespie opowiada o życiu łyżwiarki figurowej Tonyi Harding, która w 1994 roku była uwikłana w incydent, w którym ucierpiała jej główna rywalka – Nancy Kerrigan. W rolę tytułową wcieliła się australijska aktorka Margot Robbie.

Film wydaje się czymś znacznie więcej niż niesławnym incydentem, wiele dowiadujemy się o dzieciństwie Harding – wychowaniu, przygotowaniu do igrzysk olimpijskich i co ważniejsze – skutkach incydentu, w którym uczestniczyła jej rywalka, która została brutalnie zaatakowana przed Mistrzostwami Stanów Zjednoczonych w Łyżwiarstwie Figurowym w 1994 roku.

“Bend It Like Beckham

Jeden z niewielu filmów sportowych, w których głównymi bohaterkami są kobiety. „Bend It Like Beckham” (pol. “Podkręć jak Beckham”) opowiada historię młodej brytyjsko-indyjskiej sikhijskiej nastolatki, nazywanej Jess. Dziewczyna dorasta w Londynie i uwielbia grać w piłkę nożną. Jasminder Kaur Bhangra (Parminder Nagra) żyje w pokoju obwieszonym zdjęciami Davida Beckhama, legendarnego angielskiego pomocnika.

Niestety, z powodów kulturowych rodzina uniemożliwia jej realizację swojej pasji. Jess dołącza jednak do lokalnej drużyny kobiecej. To jeden z tych filmów, które warto obejrzeć. I choć porusza poważne tematy, wciąż zachowuje równowagę, będąc lekkim, zabawnym, ale też inspirującym.

Na różnych platformach dostępne są setki filmów, które mogą zaspokoić twoje sportowe potrzeby. Oczywiście ta lista jest naszą subiektywną opinią, ale jesteśmy pewni, że istnieje wiele innych, które również zasługują na uznanie.

skip

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły