16 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Dzyndzałki z Warmii, czyli powiat rapuje na święta [WIDEO]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Zamiast bożonarodzeniowych kartek Powiat Olsztyński przygotował w tym roku na święta kulinarno-muzyczny klip z dzyndzałkami warmińskimi w roli głównej. Posłuchajcie!

Święta w rytmie rapu? Dlaczego nie! Na youtubowym kanale Powiatu Olsztyńskiego pojawił się właśnie teledysk z warmińskimi pierogami w roli głównej. To pomysł pracowników starostwa na bożonarodzeniowe życzenia dla mieszkańców.

Utwór “Rapuj z nami dzyndzałkami, czyli piosenka o dzyndzałkach z Warmii” napisały i wykonały mieszkanki Barczewa – Magdalena “Megi” Łowkiel i Anna “Pegi” Snochowska. W teledysku wystąpiły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rentynach.

– Zachęcamy do obejrzenia klipu, a tym samym do pomocy w promocji naszego dziedzictwa kulinarnego – mówi Magdalena Bujewicz-Mydlak ze Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Dzyndzałki warmińskie to danie regionalne, które przypomina pierogi. Ta smaczna i łatwa w przygotowaniu potrawa zdobyła zwolenników już w całej Polsce. W internecie można znaleźć bardzo dużo przepisów na pyszne dzyndzałki z Warmii.

Muzyczny klip na święta – zobacz teledysk “Rapuj z nami dzyndzałkami”


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły