20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

PARP ogłosiła nabór do Programu GovTech Polska. Maksymalna kwota grantu wynosi 2,5 mln zł

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Program GovTech Polska przeznaczony jest dla podmiotów, posiadających doświadczenie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego oraz startupami. Nabór, który prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, potrwa do 28 stycznia 2021 roku.

Podstawowym celem pilotażowego programu GovTech inno_LAB jest wprowadzanie innowacji do polskiej administracji. To także wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w zamawianiu dostaw i usług opartych o nowe technologie.

Program ma pomóc trwale podnieść kompetencje administracji samorządowej w tym zakresie, usprawnić dialog między JST a innowatorami i wdrożyć przełomowe rozwiązania, poprawiające warunki życia obywateli lub efektywność działania samorządów.

Nabór do programu GovTech

Na grant mają więc szanse te przedsięwzięcia, które dotyczą organizacji wewnętrznej samorządów, np. zapewnienie cyberbezpieczeństwa i dostarczania usług publicznych (transportowych, opieki zdrowotnej, mediów, obsługi urzędowej itp.).

Marcin Seniuk, dyrektor w Departamencie Rozwoju Startupów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości:

– Wybrani przez nas operatorzy pomogą zakwalifikowanym do programu samorządom zidentyfikować najważniejsze z ich punktu widzenia wyzwania i potrzeby technologiczne. Dzięki temu dobrze zaprojektowane, nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz technologie oferowane przez startupy będą w coraz większym stopniu służyły lokalnym społecznościom.

Co ważne, podmioty, ubiegające się o grant, muszą prowadzić działalność na rzecz rozwoju gospodarczego lub innowacyjności, mieć doświadczenie we współpracy z samorządem w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, wsparcia w obszarze nowych technologii, rozwiązań telekomunikacyjnych czy związanych ze smart city. Warunkiem jest także przedstawienie minimum trzech zakończonych przedsięwzięć lub inicjatyw zrealizowanych wspólnie z samorządem terytorialnym.

Wnioskodawcy powinni wykazać również, że w ciągu co najmniej 3 lat przed dniem ogłoszenia naboru prowadzili działalność na rzecz innowacji. Chodzi m.in. o wspieranie rozwoju startupów, podnoszenie innowacyjności przedsiębiorstw i rozwijanie ich działalności badawczo-rozwojowej lub wspieranie współpracy środowiska naukowego i technicznego w zakresie transferu i komercjalizacji nowoczesnych technologii.

Maksymalnie 2,5 mln zł

Dofinansowanie może wynieść 100 proc. kosztów kwalifikowalnych, jednak nie może przekroczyć 2,5 mln zł. W naborze planowany jest wybór dwóch operatorów, którzy obejmą pilotażowym wsparciem ponad 70 samorządów z całego kraju.

Pilotażowy program GovTech inno_LAB organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach inicjatywy GovTech Polska, realizowanej pod patronatem Prezesa Rady Ministrów dla instytucji z administracji publicznej – rządowej i samorządowej.

Jego celem jest angażowanie technologicznych spółek do współpracy z instytucjami publicznymi. Nabór, który potrwa do 28 stycznia 2021, jest finansowany ze środków działania 2.4.1 “inno_LAB – centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły