20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Czy młodzi z Warmii i Mazur mają pomysł na Polskę? Trwają zapisy na konsultacje

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

18 maja odbędą się konsultacje, w trakcie których młodzi ludzie z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do “Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. To wieloletni plan działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Województwo warmińsko-mazurskie jest szóstym z kolei, gdzie odbędą się konsultacje dotyczące strategii dla młodzieży. Inicjatorzy do udziału zapraszają wszystkich, bez względu na poglądy.

Konsultacje dla młodych z Warmii i Mazur

– Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego, a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski – mówi Piotr Mazurek, inicjator konsultacji, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. polityki młodzieżowej i sekretarz stanu w kancelarii premiera.

I dodaje: – Co ważne, nie tworzymy tej strategii w gabinetach polityków. Tworzymy ją w sposób pełni partycypacyjny, z młodym pokoleniem. Niezależnie, czy mieszka w wielkim mieście, miasteczku, czy na terenach wiejskich. Głos każdego młodego człowieka musi zostać wysłuchany.

Spotkanie “Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia” ma być wydarzeniem, skupiającym przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest z kolei zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje podzielono są na sześć obszarów tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.

W naszym regionie spotkanie zaplanowano na 18 maja o godz. 17.Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zapisy potrwają do 17 maja, do godziny 12. Konsultacje odbędą się online, w formie wideokonferencji.

Młodzi na topie

Więcej informacji znajduje się na stronie Gov.pl. Każdy uczestnik otrzyma ponadto certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem strategii RP na rzecz młodego pokolenia. Współorganizatorem konferencji jest Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

Przypomnijmy też, że na przełomie sierpnia i września w Kortowie odbędzie się inne spotkanie dla młodych – “Campus Polska Przyszłości”. Jednym z inicjatorów tej międzynarodowej konferencji jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Wydarzenie, którego gospodarzem będzie Olsztyn, nie podoba się jednak działaczom i sympatykom prawicy. Jerzy Szmit, prezes PiS-u w okręgu olsztyńskim, napisał nawet list otwarty do prezydenta Olsztyna i rektora UWM. Stwierdził, że to łamanie prawa, a konferencja ma charakter polityczny.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły