16 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Jest akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Biskupca i prezesowi wodociągów. “Nie mam nic do ukrycia”

Musisz przeczytać

Prokurator Okręgowy w Olsztynie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Biskupca i prezesowi zarządu biskupieckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Biskupca i prezesowi zarządu miejskich wodociągów wpłynął do Sądu Okręgowego w Olsztynie 28 kwietnia. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o niedopełnienie obowiązków przy zarządzaniu majątkiem przedsiębiorstwa przy sprzedaży nieruchomości jednej ze spółek.

Sprawa przeciwko burmistrzowi Biskupca i prezesowi wodociągów

Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury, poinformował, że w sprawie przesłuchano już świadków. Zabezpieczono też dokumenty, a także opinie biegłych z zakresu szacowania nieruchomości, księgowości i analizy ekonomicznej.

– Jak wynika z obszernego materiału dowodowego zebranego w toku śledztwa, obaj mężczyźni – jako osoby odpowiedzialne za zajmowanie się sprawami majątkowymi spółki PWiK w Biskupcu – podczas przygotowywania inwestycji, a następnie zawarcia w dniu 4 kwietnia 2017 roku umowy sprzedaży inwestorowi działek gruntu, nie dopełnili obowiązku w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego i nie dokonali ponownego oszacowania wartości części działek wniesionych do spółki tytułem aportu, jak też podczas sprzedaży inwestorowi nie uwzględnili w cenie części podatku VAT i innych kosztów, przez co wyrządzili spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie 8 998 404,13 zł – przekazał Krzysztof Stodolny.

Burmistrz i prezes zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Nie przyznali się do dokonania zarzucanego im przestępstwa i odmówili składania wyjaśnień. – Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje prokurator.

Skontaktowaliśmy się burmistrzem Biskupca Kamilem Kozłowskim. W rozmowie z nami wyraził zgodę na podanie jego imienia i nazwiska, bo – jak stwierdził – nie ma nic do ukrycia i nie czuje się winny. – Na razie nie będziemy jednak odnosić się do tej sprawy – powiedział burmistrz.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły