32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

W majówkę posprzątają okolice olsztyńskiego targowiska

Musisz przeczytać

Grupa mieszkańców organizuje w sobotę Wielkie Majowe Sprzątanie. “Zapraszamy na sprzątanie terenu wokół olsztyńskiego targowiska” – zachęcają. Strat o godz. 10 przy Cmentarzu Żydowskim.

Organizatorem akcji jest olsztyńska Fundacja Nexus. Jej celem jest uwrażliwienie ludzi na zły stan środowiska naturalnego i zachęcanie do działań na rzecz ochrony przyrody. – O sprzątaniu wokół olsztyńskiego targowiska myśleliśmy już wcześniej, ale ogrom zaśmiecenia wokół tego miejsca powodował, że przeważnie braliśmy się za bardziej cenne przyrodniczo miejsca – mówi Wojciech Biedrzyński z Fundacji Nexus.

Biedrzyński dodaje, że ostatnio spacerował w pobliżu Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Mikołaja Kopernika i na obrzeżu olsztyńskiego targowiska. I… – …miarka się przebrała i zapadała decyzja. Bo jak nie teraz, to kiedy? – stwierdza pan Wojciech.

Posprzątają okolice olsztyńskiego targowiska

I dodaje: – Teraz jest dobry czas, bo nie ma bujnej wegetacji roślin, a zwierzęta dopiero rozpoczynają okres rozrodczy. Zrobimy więc trochę dobrego dla przyrody i dla historycznych miejsc wokół. Wszystkiego nie sprzątniemy, ale będzie jakiś zaczyn. Może skłoni to kogoś do refleksji?

Wielkie Majowe Sprzątanie (zobacz wydarzenie na Facebooku) rozpocznie się w sobotę 1 maja o godz. 10. Zbiórka przy ul. Zyndrama z Maszkowic 2 obok Cmentarza Żydowskiego i Domu Mendelsohna.

W opisie wydarzenia czytamy:

Sprzątamy obszar pomiędzy ulicami: Na Skarpie, Królowej Jadwigi, Zyndrama z Maszkowic, Szarych Szeregów, Grunwaldzką. Przestrzeń, którą będziemy się zajmować, jest swego rodzaju wizytówką Olsztyna odwiedzaną przez mieszkańców naszego miasta, regionu oraz gości z całego świata. Wokół mamy tak znane miejsca jak Dom Przedpogrzebowy w Olsztynie / Dom Oczyszczenia – Bet Tahara (Dom Mendelsohna), Cmentarz Żydowski, Rodzinny Ogród Działkowy im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Pumptrack Osiedle Grunwaldzkie, Targowisko Miejskie przy ul. Grunwaldzkiej, Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Warto zadbać o tak charakterystyczne i poniekąd legendarne miejsce na mapie Olsztyna. Można również dołączyć w dowolnej chwili w trakcie sprzątania – zapewne będziemy widoczni. Zapewniamy worki i rękawiczki. Pamiętajmy o dystansie społecznym i zasadach bezpieczeństwa.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły