Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

UWM

Belfer UWM 2021. Kto zdobędzie tytuł? [LISTA]

belfer uwm
W minionym roku Belfrem UWM został dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych Fot. Janusz Pająk/UWM

Plebiscyt Belfer UWM wkracza w ostatni etap. Znamy już nazwiska osób, które uznano najlepszymi nauczycielami akademickimi na poszczególnych wydziałach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do 19 stycznia potrwa natomiast głosowanie na laureata ogólnouczelnianego.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Tak jak dla artystów wysoką wartość ma nagroda od publiczności, tak dla wykładowców naszego olsztyńskiego uniwersytetu zaszczytem jest tytuł Belfra UWM, przyznawany przez studentów. To 16. już edycja plebiscytu, a Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego po raz kolejny zaprosiła do głosowania na tych nauczycieli akademickich, którzy cieszą się największą sympatią. To sposób na to, by dostrzec i docenić ich prostudencką postawę i kompetencje dydaktyczne.

Belfer UWM 2021. Głosowanie potrwa do 19 stycznia

20 grudnia poznaliśmy nazwiska osób, które głosami społeczności akademickiej zostały wybrane najlepszymi belframi na swoich wydziałach. To już duży sukces i wyróżnienie, ale… stawka rośnie, a wraz z nią także emocje.

Głosować na swojego faworyta można raz dziennie, aż do 19 stycznia, do godz. 15. Żeby wyrazić swoje poparcie, trzeba skorzystać z przeznaczonej do tego strony internetowej: belfer.uwm.edu.pl/glosuj. Należy się do niej zalogować za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, a następnie wybrać kandydata godnego tytułu Belfra UWM.

O tym, kto okaże się najlepszym nauczycielem akademickim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, przekonamy się podczas uroczystej gali. Wydarzenie rozpocznie się 25 stycznia o godz. 19 i będzie transmitowane w internecie.

Gościem specjalnym gali będzie Łukasz Jemioła, wokalista i songster specjalizujący się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Wśród swoich osiągnięć artystycznych wymienia on m.in. projekty, przy których współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy: „Wieczorem” (z muzyką do poezji Józefa Czechowicza) czy „Mów spokojniej” (z poezją Adama Zagajewskiego).

Plebiscyt na Belfra UWM na stałe wpisał się w kalendarz roku akademickiego. Jego inicjatorem było Radio UWM FM, ale w kolejnych latach organizacją zajął się już samorząd studencki. W minionym roku zwycięzcą plebiscytu został dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Nominowani do tytułu Belfra UWM 2021:

Wydział Bioinżynierii Zwierząt – dr hab. inż. Tomasz Mituniewicz, prof. UWM

Wydział Biologii i Biotechnologii – dr Olga Jabłońska

Wydział Geoinżynierii – dr Marcin Bujko

Wydział Humanistyczny – dr Magdalena Zaorska

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa – dr inż. Dariusz Rutkowski

Wydział Lekarski – dr n. med. Małgorzata Stompór

Wydział Matematyki i Informatyki – dr Jarosław Kosiorek

Wydział Medycyny Weterynaryjnej – dr Dariusz Barski

Wydział Nauk Ekonomicznych – dr Marek Siemiński

Wydział Nauk Społecznych – dr Kinga Lisowska

Wydział Nauk Technicznych – mgr inż. Bartosz Pszczółkowski

Szkoła Zdrowia Publicznego – mgr Maciej Kuś

Wydział Nauki o Żywności – dr inż. Adam Więk

Wydział Prawa i Administracji – dr Maciej Duda

Wydział Sztuki – dr Jan Rogało

Wydział Teologii – dr Sylwia Mikołajczak

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY