17 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

24-latek zniszczył szyby i witraże w zabytkowym kościele. Straty wynoszą ponad 30 tys. zł

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Policjanci zatrzymali 24-latka, który zniszczył szyby i witraże w kościele w Ełku, rzucając nocą kamieniami. Prokurator przedstawił mu zarzuty chuligańskiego uszkodzenia zabytku. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci zostali powiadomieni o trzykrotnym zniszczeniu szyb i witraży w zabytkowym kościele w Ełku pod koniec ubiegłego i na początku 2022 oku. Pod osłoną nocy nieznany mężczyzna dokonał tych zniszczeń, rzucając w okna kamieniami.

Pod osłoną nocy niszczył szyby i witraże w kościele

Policjanci wykonali w tej sprawie szereg czynności dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjnych i na bieżąco weryfikowali zebrane informacje.

– W wyniku działań wytypowali osobę, która mogła dokonać tych zniszczeń – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Policjanci ustalili, gdzie przebywa 24-latek i zatrzymali go w Ełku. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty zniszczenia zabytku w sposób chuligański. Podejrzany nie był w stanie podać powodów swojego zachowania. Wartość strat oszacowano na ponad 30 tys. zł.

Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował 24-latka na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ksh
5 miesięcy temu

Spalić te burdele:)

ks. Janusz
5 miesięcy temu

12 lat więzienia za wybite szyby o wartości 30 tys. zł to ile dostaje się za ukradzione/zrabowane/zdefraudowane miliony..?

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły