24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Zmarł Jerzy Wilk. Politycy i samorządowcy żegnają posła PiS z Elbląga

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W niedzielę po długiej walce z chorobą zmarł Jerzy Wilk. Był posłem Prawa i Sprawiedliwości, a w przeszłości radnym i przez krótki czas prezydentem Elbląga. Polityk miał 66 lat.

Jerzy Wilk zmarł w niedzielę 16 maja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Doświadczony samorządowiec, a od dwóch ostatnich kadencji poseł PiS, zmagał się z ciężką chorobą. Smutną informację przekazał Krzysztof Sobolewski, klubowy kolega polityka.

Zmarł Jerzy Wilk, polityk związany z Elblągiem

Jerzy Wilk urodził się 15 marca 1955 roku w Elblągu. Tam też ukończył Technikum Mechaniczne. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie.

Zawodowo Jerzy Wilk związany był z Elbląską Spółdzielnią Niewidomych ELSIN. Został m.in. prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Elbląskiej (od 1994 roku) i członkiem-założycielem Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Był posłem na Sejm ostatnich dwóch kadencji. Wcześniej, przez lata, związany był z samorządem. Od 1980 roku działał w NSZZ “Solidarność”. Od 1991 do 1994 roku należał do Porozumienia Centrum, a później do Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości i wszedł w skład zarządu regionalnego partii w Elblągu. Przez wiele lat był elbląskim radnym, a od 2013 do 2014 roku – po wygranej w przedterminowych wyborach – pełnił urząd prezydenta Elbląga.

W 2015 roku wystartował w wyborach parlamentarnych i zdobył mandat poselski. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2001 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2015 roku otrzymał natomiast Krzyż Wolności i Solidarności.

W Sejmie IX kadencji Jerzy Wilk zasiadał w komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz w komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Politycy i samorządowcy żegnają Jerzego Wilka

“Łączę się w bólu z rodziną i bliskimi Jerzego i polecam jego duszę w modlitwie Panu Bogu” – napisała eurodeputowana Anna Fotyga.

“Jerzy Wilk był człowiekiem o wielkim sercu, dla którego sprawy zwykłego człowieka były zawsze na pierwszym miejscu. Rodzinie i bliskim składam najszczersze kondolencje. Żegnaj przyjacielu, spoczywaj w spokoju” – tak z kolei zmarłego Jerzego Wilka pożegnał europoseł Karol Karski.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły