16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Zgubił tablicę rejestracyjną, więc… przykręcił sobie inną

Musisz przeczytać

Pewien 23-latek z gminy Jedwabno zgubił tablicę rejestracyjną do swojego auta. Wpadł jednak na pomysł, że przykręci sobie jakąś inną. W trakcie policyjnej kontroli okazało się również, że młody mężczyzna posiada też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na ul. Leśnej w Szczytnie. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę opla astry. Uwagę funkcjonariuszy przykuł fakt, że pojazd, którym poruszał się 23-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, miał dwie rożne tablice rejestracyjne. Z przodu widniał znacznik NSZ, z tyłu – NDZ. Obie tablice rejestracyjne miały też zupełnie różne numery.

Przyznał, że zgubił tablicę rejestracyjną

Jak tłumaczył się kierowca opla? W rozmowie z policjantami 23-latek oświadczył, że zgubił tablicę rejestracyjną, dlatego zamontował sobie taką, jaką akurat miał pod ręką. Dodał też, że nie chciał nikomu rzucać się w oczy.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec gminy Jedwabno posiada aktualny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kiedy to wyszło na jaw, podróż 23-latka zakończyła się.

Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Sporządzili też stosowną dokumentację i niebawem o ujawnionych nieprawidłowościach poinformują miejscowy sąd.

Źródło: KWP w Olsztynie


PISALIŚMY RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły