28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Wilk uwięziony na polu. Ktoś rozstawił wnyki

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Dość nietypowe zgłoszenie otrzymali policjanci z Orzysza. We wnyku na polu uwięziony był wilk. Za rozstawienie takiej pułapki grozi kara więzienia do roku.

Dzielnicowa i dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie w poniedziałek po południu. W okolicach miejscowości Cierzpięty pod Orzyszem we wnyku uwięziony został wilk.

Policjanci pojechali na miejsce wskazane przez osobę, która zgłosiła zdarzenie. Na polach za działkami ogrodowymi, około 50 m od drogi asfaltowej leżał wilk, przywiązany stalową linką za tylną łapę do krzewu. Zwierzę wciąż żyło, choć było widać, że jest wyczerpane. Przed policjantami było też bardzo trudne zadanie – musieli szybko znaleźć odpowiednie osoby, które zajmują się pomocą zwierzętom w takich sytuacjach.

* Dalsza część artykułu pod zdjęciem.

W taką pułapkę wpadł wilk Fot. Archiwum KWP Olsztyn
Poszkodowany wilk przejdzie rehabilitację

Funkcjonariuszom udało się nawiązać kontakt z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie. Tam otrzymali namiary na osoby, które mogły im pomóc uwolnić wilka. Na miejsce przyjechali lekarz weterynarii i przedstawiciel Stowarzyszenia Harcerskiego Ruchu Ochrony Środowiska im. św. Franciszka z Asyżu.

Weterynarz podał wilkowi środki nasenne i uwolnił go z wnyka. Pracownik stowarzyszenia zabrał natomiast uśpione i ranne zwierzę do Biebrzańskiego Parku Narodowego, gdzie teraz przejdzie rehabilitację.

Ale to nie kończy całej sprawy. Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu będą teraz prowadzili czynności, mające na celu ustalenie danych właściciela zabezpieczonych wnyków.

– Posiadanie narzędzi i urządzeń do kłusownictwa jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do roku – mówi Tomasz Markowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Źródło: KWP Olsztyn


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły