29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Prof. Wojciech Maksymowicz przyjął szczepionkę. “Liczę na państwa mądrość”

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Prof. Wojciech Maksymowicz przyjął we wtorek pierwszą dawkę szczepionki. Były wiceminister pochwalił się tym faktem na swoim profilu na Facebooku.

“Dzisiaj przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki na Covid-19! Zachęcam do szczepień. Nie ma innej bezpiecznej drogi, która pozwoli nam wyjść z pandemii! Liczę na państwa mądrość i determinację w dążeniu do powrotu do normalności!” – napisał prof. Wojciech Maksymowicz na Facebooku.

Prof. Maksymowicz wrócił do szpitala

Na początku listopada prof. Maksymowicz, który z zawodu jest lekarzem, zrezygnował z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego i wrócił do pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie.

– Postanowiłem wrócić do swoich pacjentów. Zawsze podkreślałem, że najpierw jestem lekarzem, a dopiero później politykiem – stwierdził.

I dodał, że decyzja o rezygnacji z funkcji wiceministra była bardzo łatwa. – Widząc sytuację pandemiczną w Polsce, postanowiłem wrócić do swoich pacjentów, którzy obecnie potrzebują mnie bardziej niż kiedykolwiek. Wracam operować nowotwory mózgu, pracować w klinice Budzik, ale także pomagać chorym na oddziale covidowym – powiedział w listopadzie prof. Maksymowicz.

Pierwsze szczepionki już w Polsce

Przypomnijmy, że szczepionki przeciwko Covid-19 dotarły w weekend do 72 tzw. szpitali węzłowych, które jako pierwsze szczepią zarówno personel medyczny, jak również niemedyczny. Z 10 tys. pierwszych dawek dla Polski 525 trafiło do naszego regionu.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy jako pierwszy szpital w Olsztynie rozpoczął 27 grudnia akcję szczepień swoich pracowników. Pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19 osób z tzw. grupy “0” przeprowadzono ponadto w Szpitalu Powiatowym w Ostródzie, a także w szpitalach wojewódzkim i miejskim w Elblągu.

Kolejna partia, tym razem 300 tys. dawek, w tym tygodniu ma dotrzeć do ponad pół tysiąca szpitali. Do końca stycznia do naszego kraju powinno trafić 1,5 mln dawek.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lola
1 rok temu

Brawo panie Wojciechu, jest Pan mądrym czlowiekiem. Ja też czekam na swoją kolej. Pozdrawiam.

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły