26 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Do wtorku zaszczepionych zostanie 300 pracowników szpitala w Olsztynie

Musisz przeczytać

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy jako pierwszy szpital w Olsztynie rozpoczął akcję szczepień swoich pracowników. W niedzielę szczepieniu przeciwko koronawirusowi poddało się 100 pracowników, do wtorku zaszczepionych zostanie ich w sumie 300.

W Olsztynie jako pierwsza zaszczepiona została dr Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektorka Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. Chwilę po szczepieniu przyznała, że należy bać się choroby, a nie szczepionki. Dodała też, że szczepionka to jedyna szansa i jedyny sposób na walkę z pandemią.

Zaszczepionych będzie 300 pracowników

Szpital dziecięcy był pierwszym szpitalem w Olsztynie i jednym z czterech w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie rozpoczęły się szczepienia pracowników przeciwko Covid-19. W niedzielę zaszczepionych zostało 100 osób, m.in. dyrekcja szpitala, lekarze z Oddziału Chorób Zakaźnych dla Dzieci, pracownicy Poradni Medycyny Rodzinnej i pracownicy apteki szpitalnej. Do wtorku ma zostać zaszczepionych 300 pracowników szpitala dziecięcego.

Agnieszka Deoniziak, specjalista ds. sprzedaży, promocji i marketingu WSSD w Olsztynie:

– Szczepienia będą się odbywać w Poradni Medycyny Rodzinnej – będą czynne dwa wejścia od ul. Dworcowej. Godzina rozpoczęcia szczepień uzależniona jest od dostawy szczepionek, wstępnie ma to być godz. 16, ale może ona ulec zmianie.
Pierwsze szczepienia w Ostródzie

Również w niedzielę pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19 osób z tzw. grupy “0” przeprowadzono w Szpitalu Powiatowym w Ostródzie. Tam jako pierwsza zaszczepiła się pielęgniarka oddziałowa z oddziału dziecięcego. W szpitalu w Ostródzie szczepionkę przyjęło w sumie 20 osób. Na Warmii i Mazurach akcję szczepień swojego personelu prowadzą też dwa szpitale w Elblągu: wojewódzki i miejski.

Wyjaśnijmy też, że tak zwana grupa “0” to m.in. medycy i niemedyczni pracownicy szpitali, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów. Następni są seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

Szczepionki przeciw Covid-19 trafiły w sobotę do 72 tzw. szpitali węzłowych, które jako pierwsze szczepią zarówno personel medyczny, jak również niemedyczny. Z 10 tys. pierwszych dawek dla Polski 525 trafiło do naszego regionu.

Kolejna partia, tym razem 300 tys. dawek, w tym tygodniu ma dotrzeć do ponad pół tysiąca szpitali. Do końca stycznia do naszego kraju powinno trafić 1,5 mln dawek.

Potrzebne są dwie dawki

W przypadku szczepionek Pfizer pełną odporność uzyskuje się po przyjęciu dwóch dawek. Ci, którzy przyjęli już pierwszą, kolejną otrzymają za 21 dni. Szczepienie poprzedzone jest wywiadem lekarskim.

Wszyscy, którzy zaszczepią się przeciwko Covid-19, otrzymają zaświadczenie. A każda osoba, która poddała się szczepieniu, po przyjęciu dawki zostaje pod obserwacją w punkcie szczepień przez kwadrans.

Bieżące informacje o przebiegu szczepień można znaleźć na stronie “Szczepimy się”. Są tam najświeższe komunikaty, wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dwanaście miesięcy w Olsztynie. PODSUMOWANIE 2020 roku
3 miesięcy temu

[…] Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy jako pierwszy szpital w Olsztynie rozpoczął akcję …. 27 grudnia szczepieniu przeciwko koronawirusowi poddało się 100 pracowników. W Olsztynie jako pierwsza zaszczepiona została dr Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektorka WSSD. Chwilę po szczepieniu przyznała, że należy bać się choroby, a nie szczepionki. Dodała też, że szczepionka to jedyna szansa i jedyny sposób na walkę z pandemią. […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły