18 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Wiemy, jak długo potrwa naprawa mostu kolejowego w Olsztynie. Dwie ulice wyłączone z ruchu

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Jak już informowaliśmy, konieczna jest ponowna naprawa zabytkowego mostu kolejowego nad Łyną w Olsztynie. Teraz poznaliśmy szczegóły i termin robót. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami.

Południowy most kolejowy nad Łyną w Olsztynie ponownie musi zostać zmodernizowany. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj. Kolejarze poinformowali, że chodzi o naprawy gwarancyjne.

Z tego powodu z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie, bo do końca lipca na przystanku Olsztyn Śródmieście nie zatrzymują się pociągi nadjeżdżające z kierunku Działdowa i Iławy.

I takie osoby muszą skorzystać z innej stacji – Olsztyna Głównego lub Olsztyna Zachodniego. Na przystanku Olsztyn Śródmieście otwarty jest natomiast peron nr 2 dla pociągów, jadących w kierunku Morąga czy Pasłęka.

Naprawa mostu kolejowego w Olsztynie: termin robót i organizacja ruchu

Jednak zaplanowane prace remontowe oznaczają również utrudnienia dla kierowców i pieszych, poruszających się w pobliżu zabytkowego mostu.

Wiadomo, że podczas prac konstrukcja mostu zostanie zaizolowana. Będzie to wymagać m.in. demontażu stalowych balustrad, granitowych płyt oraz odsłonięcia filarów i ścian bocznych przyczółków konstrukcji.

Ze względu na technologię wykonywanych robót ruch samochodowy i pieszych będzie utrudniony. Jak poinformowali urzędnicy z olsztyńskiego ratusza, naprzemiennie wyłączane z ruchu będą ulice Wyzwolenia i Żarskiej.

Niezbędny demontaż elementów przeprawy ma zająć do dwóch dni, natomiast na pozostałe prace wykonawca zarezerwował sobie maksymalnie osiem dni. Prace mają rozpocząć się w piątek 9 lipca rano i łącznie potrwać około 10 dni.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły