16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

“Siódemką” jechał pod prąd. Nagranie mrozi krew w żyłach [WIDEO]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Pewien kierowca, z nieznanych jak na razie przyczyn, jechał pod prąd drogą S7 w okolicy Elbląga. Film z tego zdarzenia, nagrany przez innego uczestnika ruchu, trafił już do policjantów. Teraz funkcjonariusze próbują ustalić, kto siedział za kierownicą auta.

Pisaliśmy także: Kierowca seata jechał pod prąd na S7, zatrzymał go instruktor nauki jazdy [WIDEO]

Każdy kierowca powinien wiedzieć, że trzeba uważać i zwracać uwagę na oznakowanie, wjeżdżając na drogę szybkiego ruchu. Niestety, najwyraźniej zapomniał o tym kierowca pewnego samochodu osobowego, który “siódemką” niedaleko Elbląga jechał pod prąd.

Na filmie z samochodowego rejestratora widać auto, które jedzie skrajem pasa ruchu pod prąd. Na kolejnym fragmencie widać, jak kierowca dostawczym samochodem zajeżdża mu drogę i pozwala bezpiecznie się zatrzymać, żeby w ten sposób zapobiec ewentualnemu wypadkowi.

Jechał pod prąd, szuka go policja

Całe zdarzenie zarejestrował inny kierowca, a nagranie trafiło już do stróżów prawa. Teraz policjanci ustalają dane kierowcy, który jechał pod prąd. – Jak się okazuje, zdarzenie mogło być poważniejsze w skutkach, ponieważ mogło dojść do czołowego zderzenia przy dużej prędkości – zwraca uwagę Tomasz Markowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Przypomnijmy, że to już kolejne zdarzenie w okolicach Elbląga w ostatnich kilku miesiącach. W listopadzie ubiegłego roku kierowca osobowego seata jechał pod prąd na trasie S7 na węźle Elbląg Wschód. Co więcej, chciał kontynuować swoją podróż niezgodnie z przepisami. Nie pozwolił mu na to instruktor nauki jazdy.

A co powinien zrobić kierowca, który się zagapi i wjedzie pod prąd?

– W takim przypadku, jeżeli zdarzyło nam się już wjechać gdzieś pod prąd, a w szczególności na drogę szybkiego ruchu, należy ustawić się na lewym skraju pasa – patrząc z perspektywy kierowcy jadącego pod prąd – i dzwoniąc na numer alarmowy 112 wezwać policję, która pomoże bezpiecznie zawrócić – tłumaczy podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu

https://youtu.be/Je3t6Kll1eI

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Falisty
11 miesięcy temu

Jak można się zagapić i wjechać na drogę szybkiego ruchu pod prąd?

Pędził jak po autostradzie. Dane piratów drogowych powinny być jawne?
8 miesięcy temu

[…] którzy przekraczają dozwoloną prędkość, wyprzedzają w miejscach niedozwolonych czy jadą pod prąd albo zawracają(!) na trasie szybkiego ruchu. Zwolennicy twierdzą, że byłaby to największa kara dla każdego kierowcy, który potencjalnie […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły