32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Warmia i Mazury potrzebują krwi! Sprawdź, gdzie i kiedy przyjedzie ambulans [LISTA]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie opublikowało plan akcji wyjazdowych na lipiec. W czwartek ambulans pojawi się m.in. przed Urzędem Wojewódzkim. Najbardziej potrzeba teraz krwi grup 0Rh+, 0Rh- i BRh-.

Wakacje i pandemia koronawirusa przyczyniają się do zmniejszenia zasobów krwi w całej Polsce. Jeśli chodzi o Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, w tej chwili najbardziej potrzebnymi grupami są 0Rh+, 0Rh- i BRh-. Krew z tych grup wydawana jest jedynie w stanach ratujących życie.

Kilkudniowe zapasy krwi są natomiast w przypadku grup ARh+, BRH+ oraz ARh-. Nie ma zapotrzebowania na grupy ABR+ i ABRh-.

Gdzie można oddać krew?

Każdego miesiąca ekipy RCKiK w Olsztynie wyruszają w teren, by dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych krwiodawców. Kierownictwo olsztyńskiego Centrum opublikowało już plan akcji wyjazdowych na lipiec.

W czwartek 1 lipca ambulans pojawi się przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie od strony ul. Kopernika. Krew będzie można tam oddać w godz. od 8 do 12. Tego samego dnia akcja poboru krwi odbędzie się również w Olecku (Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych ul. Gołdapska 21/internat) i Działdowie (Dom Kultury ul. Wolności 64).

W lipcu specjalne ambulanse przyjadą również m.in. do Mrągowa, Kętrzyna, Szczytna, Biskupca, Pisza i Olsztyna (6 i 13 lipca przy Galerii Warmińskiej oraz 10 lipca na parkingu obok Decathlona przy ul. Dorantta 3). Zorganizowano też stacjonarne punkty, m.in. w Ostródzie, Lubawie, Rybnie, Iławie i Wielbarku.

Pełna lista lipcowych akcji wyjazdowych RCKiK w Olsztynie znajduje się tutaj.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły