20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Czy radni udzielą wotum zaufania prezydentowi Olsztyna?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

To jedyna taka sesja Rady Miasta w roku. Radni zajmą się stanem miasta za 2020 rok i udzielą – albo nie udzielą – wotum zaufania i absolutorium prezydentowi Olsztyna.

Środowa sesja Rady Miasta jest jedną z najważniejszych w tym roku. Olsztyńscy radni zdecydują bowiem, czy udzielą prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi wotum zaufania i absolutorium.

Będzie wotum zaufania dla prezydenta Olsztyna?

Na początek prezydent przedstawi raport o stanie Olsztyna za 2020 rok, później odbędzie się debata. Na koniec tej części znajduje się natomiast punkt, dotyczący podjęcia uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania prezydentowi miasta.

Następnie radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi Olsztyna. Wcześniej jednak rozpatrzone zostaną dwa sprawozdania: z wykonania budżetu Olsztyna za 2020 rok oraz z wykonania planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej i samorządowych instytucji kultury za 2020 rok. Przedstawiona zostanie również informacja o stanie mienia Olsztyna.

Przedstawiona zostanie również opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie o przedłożonym przez prezydenta sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta. Poznamy również sprawozdanie finansowe miasta za ubiegły rok, sprawozdanie niezależnego Biegłego Rewidenta, stanowisko komisji rewizyjnej Rady Miasta, a także informację komitetu audytu dla Gminy Olsztyn. Na koniec radni zagłosują nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Olsztyna za 2020 rok. W następnej z kolei uchwale zdecydują, czy udzielą absolutorium Piotrowi Grzymowiczowi.

Patrząc na układ sił w olsztyńskiej Radzie Miasta, można przyjąć za pewnik, że niespodzianek nie będzie, a Piotr Grzymowicz otrzyma wotum zaufania i absolutorium. Niewykluczone jednak, że głosowania poprzedzi burzliwa dyskusja radnych opozycji.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły