32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Szczepienia na Warmii i Mazurach: Potrzebujesz innego terminu? Sprawdź mapę!

Musisz przeczytać

Od wtorku na stronach rządowych można sprawdzić wolne terminy na szczepienia, również na Warmii i Mazurach. Bardziej pomocne przy zapisie jest jednak inne narzędzie.

Przeczytaj także: Szczepienia przeciwko Covid-19. Zmieni się czas oczekiwania na drugą dawkę

Na profilu SzczepimySię na Twitterze, którym administruje Centrum Informacyjne Rządu, pojawił się post o nowym udogodnieniu dla osób, które chcą zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19. “Istnieje możliwość sprawdzenia w powiatach liczby wolnych terminów na następne 7 oraz 30 dni” – poinformowano.

Szczepienia na Warmii i Mazurach

Aktualizacja danych, które zasysane są prosto z systemu, odbywa się co godzinę. Informacje o liczbie wolnych terminów na szczepienia w poszczególnych powiatach można znaleźć TUTAJ. W założeniu narzędzie ma pomóc szczególnie tym, którzy chcą zmienić termin szczepienia.

Należy jednak zauważyć, że na mapie, którą znajdziemy na rządowych stronach, nie zaznaczono, jakie rodzaje szczepionek są aktualnie dostępne. A jak pokazuje praktyka – ta informacja jest bardzo ważna dla osób, które podejmują decyzję o szczepieniu.

Tu z pomocą przychodzi natomiast strona https://szczepienia.github.io/. Znajdziemy tam konkretną listę wolnych terminów z podziałem na poszczególne punkty szczepień i dostępne szczepionki. Co więcej, autor strony podaje też adresy punktów i numery telefonów, gdzie można zadzwonić w celu umówienia wizyty na szczepienie. Uwaga! Przez tę wyszukiwarkę nie można zarejestrować się na szczepienie. W tym celu należy skontaktować się z punktem szczepień, zadzwonić na infolinię lub zarejestrować się poprzez e-rejestrację.

Od autora:

Wyszukiwarka Szczepienia.github.io, której autorem jest twitterowicz “krzyk”, działa bez zarzutu. Miałem już umówiony termin szczepienia, ale znalazłem wolne terminy z datą wcześniejszą. Zadzwoniłem do wybranego przeze mnie punktu i przełożyłem wizytę. A co z poprzednim terminem? Kilkoma kliknięciami wszystko załatwił pan, obsługujący rejestrację.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły