22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Symboliczne luzowanie obostrzeń, w dodatku nie w całym kraju

Musisz przeczytać

W jedenastu województwach od poniedziałku dzieci klas 1-3 mogą uczyć się w formule hybrydowej. Działalność mogą też wznowić salony urody, kosmetyczne i zakłady fryzjerskie. W pozostałych pięciu regionach nic się nie zmieni. To symboliczne luzowanie obostrzeń, bo branże hotelarska czy gastronomiczna nadal pozostają zamknięte. Może zmieni się to w maju?

Na popołudniowej konferencji prasowej minister zdrowia mówił, że apogeum zachorowań i hospitalizacji mamy za sobą. – Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ – przyznał Adam Niedzielski.

Dodał, że w skali całego kraju poziom zakażeń i hospitalizacji wciąż jest jednak wysoki. Mimo to, rząd postanowił znieść niektóre obostrzenia. Co jednak ważne, nie wszędzie. W pięciu województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim dotychczasowe obostrzenia pozostają na razie bez zmian.

Niedzielski: luzowanie obostrzeń w 11 województwach

W pozostałych jedenastu województwach, w tym w województwie warmińsko-mazurskim, rząd zdecydował o zniesieniu niektórych ograniczeń. Wszystkie zmiany wejdą w życie od poniedziałku 26 kwietnia.

W klasach 1-3 wraca nauka w formule hybrydowej. Swoją działalność mogą również wznowić salony urody i kosmetyczne, a także zakłady fryzjerskie. O powrocie do normalności nie ma więc póki co mowy, a luzowanie przez rząd obostrzeń jest jedynie symboliczne.

W ostatnich dniach liczba zakażeń wyraźnie spada, więc na środową konferencję ministra zdrowia czekali przedstawiciele innych branż, m.in. hotelarskiej i gastronomicznej. Ale mogą czuć się rozczarowani – ich biznesy nadal pozostają zamknięte dla klientów i gości.

Adam Niedzielski nie powiedział też nic na temat zbliżających się sezonów komunijnym i weselnym. Minister zdrowia zapowiedział jedynie, że za tydzień odbędzie się kolejna konferencja z bardziej szczegółowym planem na maj, m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej. Dodał, że odniesie się także do komunii, wesel i noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły